FOTO: Vianočná bilancia v Nitrianskom kraji: 8 opitých vodičov, zrážky aj zranenia


FOTO: Vianočná bilancia v Nitrianskom kraji: 8 opitých vodičov, zrážky aj zranenia
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Policajti Nitrianskeho kraja zaznamenali počas uplynulých vianočných sviatkoch celkovo osem vodičov, ktorí jazdili s viac než jedným promile alkoholu v krvi. V stave vážnej opitosti tak ohrozovali seba, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Niektorí z nich spôsobili nehody, iní boli odhalení v rámci rutinnej kontroly. 

Jednu haváriu spôsobil 35-ročný vodič v katastri obce Podhorany. Pravdepodobne sa nedostatočne venoval riadeniu, následkom čoho zozadu narazil do vozidla stojaceho pred ním v križovatke. To bolo pri náraze odrazené do oproti idúceho auta. Šofér pri následnej dychovej skúške nafúkal 1,75 promile.

V obci Vozokany zastavili policajti z Nitrianskej Blatnice vodičku, ktorá pravdepodobne plne nesledovala situáciu v premávke, pričom nabúrala do zadnej časti zaparkovaného vozidla. To sa následne posunulo a narazilo do ďalšieho auta stojaceho pred ním. „Policajti vodičku podrobili dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom 1,58 promile,“ skonštatovali nitrianski krajskí policajti. 

Vrábeľskí policajti zasahovali pri dopravnej nehode v obci Golianovo. Došlo k nej, keď jeden vodič nedal prednosť prichádzajúcemu vozidlu, následkom čoho doň vrazil. Dychovej skúške podrobili jej 41-ročného vinníka, ktorý z miesta nehody ušiel, následne sa tam však vrátil. Jej výsledná hodnota bola 2,19 promile alkoholu v krvi. 

Okrem toho zaznamenali v Nitrianskom kraji počas uplynulých sviatkov päť ďalších šoférov, ktorí neváhali sadnúť si za volant s viac než jedným promile. V obci Chotín odhalili policajti 59-ročného šoféra s 1,83 promile, v obci Norovce nafúkal 53-ročný vodič 1,58 promile, 43-ročnému vodičovi v obci Dvory nad Žitavou zas namerali 1,75 promile. 

Najvyššiu hodnotu alkoholu v krvi mal 60-ročný vodič v meste Nové Zámky s 2,44 promile a 41-ročný vodič na ceste I/76 v smere od Želiezoviec na Hronovce nafúkal 1,96 promile.

Nezodpovední šoféri boli riešení v zmysle zákona. Jeden putoval rovno do väzby, ďalší bol kvôli zdravotnému stavu prepustený. Ostatní skončili v policajnej cele až do svojho vytriezvenia. „Na krku majú trestné stíhanie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a jeden z nich aj za prečin marenie výkonu úradného rozhodnutia,“ doplnili príslušníci Policajného zboru. 
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu