Neporiadok z pyrotechniky a alkoholu na detskom ihrisku. Upratali ho rozhorčení obyvatelia mestskej časti Klokočina


Foto: Neporiadok z pyrotechniky a alkoholu na detskom ihrisku. Upratali ho rozhorčení obyvatelia mestskej časti Klokočina Foto: Michaela Drobná

Nitra patrí medzi mestá, ktoré je už od roku 2019 bez silvestrovského ohňostroja. Radnica taktiež upozorňovala svojich obyvateľov, že zákaz používať hlučnú zábavnú pyrotechniku kategórie F2 a F3 platí celoročne.

Výnimku mali ohňostroje, ktoré odpaľovali profesionálne firmy, detská zábavná pyrotechnika kategórie F1 alebo scénická pyrotechnika. Peniaze, ktoré mesto dávalo na ohňostroj, putujú už niekoľko rokov na podporu Regionálneho centra Slobody zvierat Nitra. V roku 2023 išlo o sumu 3000 eur.

Jedným z hlavných problémov, ktoré prinášajú ohňostroje a rôzne druhy petárd, je neporiadok. Po polnočnej eufórii z Nového roka sa veľa ľudí vyberie spať bez toho, aby po sebe upratali odpadky.

Rozhodli sa konať

Na znečistené detské ihrisko vo svojom okolí upozornili aj obyvatelia mestskej časti Klokočina. Michaela si počas prechádzok s dcérou všíma neporiadok okolo bytoviek a na ihriskách. „Vždy, keď sme mali s manželom čas, zobrali sme vrece a aspoň niečo pozbierali, najmä ohorky a obaly z cigariet,“ povedala Michaela.

Teraz po Silvestri ju nepríjemne prekvapil ešte väčší neporiadok. Spoluobčania Klokočiny nechali na dvoch ihriskách rozbité fľaše, malé fľaštičky z alkoholu či odpad z pyrotechniky. „S manželom sme išli opäť vyčistiť ihrisko vedľa bytovky na Petzwalovej ulici, nakoľko ho navštevujeme s dcérou a chodia tam aj iné deti, ktoré by mohli byť ohrozené,“ dodala Michaela.Zdroj: Michaela Drobná
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu