Mladík jazdil v Nesvadoch napriek zákazu, ohrozoval premávku a snažil sa ujsť pred policajtmi


Foto: Mladík jazdil v Nesvadoch napriek zákazu, ohrozoval premávku a snažil sa ujsť pred policajtmi Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Príslušníci Dopravnej polície z Komárna práve v Nesvadoch vykonávali dohľad nad dodržiavaním pravidiel cestnej premávky, keď si všimli vozidlo značky Audi A6. Keďže boli informovaní, že dané auto má viesť osoba s uloženým zákazom činnosti, pokúsili sa ho zastaviť. 

Vodič však na ich znamenia nereagoval, ale dupol na plyn a dal sa na útek. Nebezpečnou jazdou pritom ohrozoval aj iných účastníkov cestnej premávky. K jeho prenasledovaniu sa onedlho pridala aj hliadka z Kolárova.

Muž nakoniec zastavil na Kúpeľnej ulici v Nesvadoch, vystúpil z auta a pokúsil sa ujsť po vlastných. Policajti následne prehľadali okolie, až podozrivého našli a stotožnili na neďalekej Novozámockej ulici. Jeho riskantný pokus o útek tak dostal jednoduché vysvetlenie – 21-ročný mladík mal uložený zákaz riadenia motorových vozidiel platný až do roku 2027. 

Mladý šofér bol následne obmedzený na osobnej slobode a eskortovaný na policajné oddelenie. Na krku má teraz obvinenie z prečinu marenia úradného rozhodnutia. Na rozhodnutie súdu si počká za mrežami – sudca už rozhodol o jeho väzobnom stíhaní. 


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu