FOTO: Finančná správa v Nitre odhalila od začiatku roka stovky falšovaných balení cigariet


FOTO: Finančná správa v Nitre odhalila od začiatku roka stovky falšovaných balení cigariet
Galéria: 3 fotky
Foto: Finančná správa

Pracovníci Finančnej správy v Nitre majú od začiatku roka 2024 plné ruky práce. Nelegálne obchodovanie kvitne aj v strede zimy, mobilné hliadky ozbrojených príslušníkov sa tak nemôžu sťažovať na nudu. 

Len počas prvých troch týždňov zaistili na základe vlastného pátrania alebo podnetov celkovo 912 spotrebiteľských balení cigariet bez kontrolnej známky. Na územie Nitrianskeho kraja sa ich snažili prepašovať slovenskí občania. Jedná sa o tabakové výrobky značiek Marlboro, Winston a Rothman, samozrejme, bez kolkov.

Finančná správa vyčíslila daňový únik pri predaji tohto množstva cigariet na viac ako 2600 eur.  Držitelia týchto výrobkov neboli schopní preukázať spôsob ich nadobudnutia. O ich treste bude teraz rozhodovať vyšetrovateľ. 

Upozorňujeme spotrebiteľov, aby sa nedali nalákať na podozrivo nízke ceny, a vyhýbali sa nakupovaniu pochybných a podozrivo lacných výrobkov neoznačených kontrolnou známkou,“ apelovali pracovníci finančnej správy. V odhaľovaní kriminality budú pokračovať s nezmenenou intenzitou, občanom preto odporúčajú dodržiavať daňové zákony. 
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu