Muž v Šuranoch sekerou rozbil výklad a vykradol čerpaciu stanicu. Dolapil ho policajný pes


Foto: Muž v Šuranoch sekerou rozbil výklad a vykradol čerpaciu stanicu. Dolapil ho policajný pes Foto: Facebook/Polícia SR

Šikovný štvornohý pomocník expresne vystopoval páchateľa krátko po skutku. Ten vyčíňal na čerpacej stanici na ulici Slovenského národného povstania v Šuranoch. 

Neznámy páchateľ tam mal sekerou poškodiť sklenenú výplň výkladu čerpacej stanice, vojsť dovnútra a odcudziť rôzny tovar,“ vysvetlili príslušníci Policajného zboru v príspevku na sociálnej sieti. Výtržník mal spôsobiť škodu vo výške minimálne 450 eur. 

Na miesto činu vyrazili príslušníci z Obvodného oddelenia v Šuranoch v sprievode psovoda a služobného psa. Psík menom Jairo bol zoznámený s pachovou stopou, ktorú začal okamžite nasledovať. Psovoda bez váhania naviedol smerom na železničnú trať. Hľadaná osoba sa tu ukrývala v blízkosti menšieho železničného mosta.

Policajti následne osobu identifikovali ako 36-ročného muža. Jeho vinu potvrdzovali aj predmety z čerpacej stanice, ktoré mal v čase zatknutia pri sebe. Proti páchateľovi sa začalo viesť trestné stíhanie pre prečiny krádeže a poškodzovania cudzej veci. 


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: