FOTO: Deti zo základnej školy v Nitre vydali kuchársku knihu Bašavel v kuchyni


FOTO: Deti zo základnej školy v Nitre vydali kuchársku knihu Bašavel v kuchyni
Galéria: 10 fotiek
Foto: nitra.sk

Deti z krúžku varenia na Základnej škole Ščasného vydali kuchársku knihu. Jej názov Bašavel v kuchyni má symbolizovať oslavu života. Publikácia uzrela svetlo sveta vďaka kampani na platforme Donio, kde na ňu prispelo 300 darcov. 

Kuchársky krúžok vedie už tri roky Diana Brocka Jakubíková. Pôvodným povolaním právnička sa stala učiteľkou v rámci neformálneho vzdelávacieho programu Teach. Pre svoje pôsobenie si vybrala práve školu v Dražovciach, ktorú navštevujú najmä deti rómskeho pôvodu. 

Prvé krúžky boli o rajčinách vo vlasoch, šľahačke na plafóne a palacinkách za sporákom. Teraz sme už zohratí. Už skoro všetko robia deti samé. Ja som len dozor, poradca a ochutnávač,“ hodnotí Jakubíková svoje pôsobenie vo vedení krúžku. S odstupom času ju teší hlavne to, že žiakov od ich sna neodradila, ale vo vydaní knižky ich od začiatku naplno podporovala. 

Oficiálny krst detskej kuchárskej knižky sa konal 31. januára 2024 v Kultúrnom dome Zobor. Z knihy bolo zatiaľ vydaných 300 výtlačkov, ktorých majiteľmi sa stali prispievatelia Donio kampane. „Ozývajú sa nám záujemcovia a záujemkyne o ďalšie výtlačky. Veľmi si to ceníme,“ komentovala hrdá učiteľka s tým, že plánujú dotlač. 
Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu