PRED a PO: Nitra preinvestovala minulý rok rekordné milióny. Ako prerobili Mostnú ulicu?


Foto: PRED a PO: Nitra preinvestovala minulý rok rekordné milióny. Ako prerobili Mostnú ulicu?
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/ Mesto Nitra

Mesto Nitra vlani preinvestovalo rekordnú sumu peňazí. Kapitálové výdavky za rok 2023 dosiahli celkovo takmer 28,5 milióna eur. Podľa primátora Hattasa boli tieto financie použité predovšetkým na skrášlenie Nitry a na zlepšenie kvality života v meste. 

Rekonštrukciou prešla aj významná Mostná ulica, a to v hodnote 164 506 eur. Ulica v histórii vystriedala mnohé názvy ako Kapitulská, Svätováclavská, Káptalan utcza či Híd utcza a je neoddeliteľnou súčasťou histórie Nitry. „Aj preto sme k jej obnove pristúpili s patričnou vážnosťou,“ komentovalo vedenie mesta. 

Z ulice bol odstránený poškodený asfalt, ktorý nahradili veľkoformátovou žulovou dlažbou. Tá by mala Mostnej prinavrátiť historickú hodnotu. V úseku bolo vysadených aj šesť nových okrasných hrušiek Pyrus calleryana, zeleň dopĺňajú okrasné cibuľoviny a trvalky. 

Obnova Mostnej ulice má tento rok pokračovať ďalšou etapou, smerom ku kruhovému objazdu. Mesto aktuálne pracuje na projektovej dokumentácii. Výsledky doterajšej rekonštrukcie si môžete pozrieť v priloženej galérii. 

 
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu