Odložte výhovorky, teraz je čas na zmenu! Rozšírte svoje odborné znalosti a zručnosti štúdiom MBA


Foto: Odložte výhovorky, teraz je čas na zmenu! Rozšírte svoje odborné znalosti a zručnosti štúdiom MBA Foto: ESBM

Hlboko zakorenená predstava mnohých ľudí  je, že po tridsiatke je stratou času venovať sa štúdiu, alebo uvažovať o radikálnej zmene kariéry. Najčastejším argumentom býva, že máte peniaze, stabilné miesto, tak už viac nepotrebujete. Nedajte sa zastaviť názormi iných ľudí. Chcite viac!

Stále je čas na zmenu kariéry, alebo na sebarozvoj, aj napriek tomu v akom veku sa práve nachádzate. Pomôcť vám jednoznačne môže štúdium MBA, ktoré je dnes veľmi rozšírené a populárne. Pri pohovoroch do novej práce si personalisti najčastejšie všímajú znalosti a zručnosti uchádzača. Podľa nedávneho výstupu z HR fóra vyplýva, že v drvivej väčšine sa životopisy uchádzačov o zamestnanie zhodujú. Vysoká škola, prax, znalosť minimálne jedného cudzieho jazyka. Personalisti radia odlíšiť sa od konkurencie na pracovnom trhu. V tom vám titul MBA môže jednoznačne dopomôcť. 

Titul MBA je skratka anglického Master of Business Administration. Ide o vzdelávací program, ktorý vychádza z tradície anglosaských krajín a predstavuje modernú formu vzdelávania manažérov. Vďaka štúdiu MBA si jeho študenti rozšíria znalosti a získajú predovšetkým praktické zručnosti, ktoré môžu aplikovať priamo vo svojom zamestnaní alebo vo firme. Absolventi s titulom MBA majú vynikajúce predpoklady pre postup v kariérnom rebríčku, posilnenie svojej pozície na pracovnom trhu a získanie lepšieho finančného ohodnotenia. Dosiahnutý titul MBA je skvelou možnosťou ako sa odlíšiť od ostatných a otvoriť si nové možnosti pre svoj kariérny a osobnostný rast.

Môžeme teda povedať, že titul MBA je doklad vašich odborných znalostí a zručností a potvrdzuje, že sa v danej oblasti vyznáte. 


Pokiaľ by ste sa rozhodli pre štúdium MBA čaká vás jeden rok, ktorý je rozdelený do dvoch semestrov. Počas týchto semestrov absolvujete množstvo prednášok a seminárov, ktoré sú zamerané na rozvoj manažérskych, komunikačných zručností a prehĺbenie znalostí v rôznych oblastiach. Nebojte sa však, že by ste museli byť v škole prítomný niekoľko dní v týždni. Gro štúdia prebieha distančnou formou prostredníctvom e-learningu, a teda sa vzdelávate kedy to práve vyhovuje vám, a to z materiálov prístupných vo vašom študentskom konte, ktoré je priebežne dopĺňané o materiály, e-knihy, či rôzne štúdie. 

Škôl, ktoré MBA štúdium ponúkajú, je na trhu niekoľko, ako v Českej, tak aj v Slovenskej republike. Treba si však dávať pozor na to, aby ste si vybrali kvalitného partnera. Bránami European School of Business & Management prešlo už niekoľko stoviek absolventov, ktorí sa rovnako ako vy chceli odlíšiť na trhu práce od svojej konkurencie. Po absolvovaní MBA štúdia našli uplatnenie ako členovia vrcholového manažmentu, našli odvahu ísť do podnikania, či zmeniť kariéru od základu. 

Na zmenu je čas a priestor kedykoľvek. Nebojte sa a nájdite si na ceste za zmenou partnera, ktorý vás podporí. European School of Business & Management ním je a vždy bude. Informácie o kurzoch a štúdiu, rovnako aj recenzie nájdete na  www.esbm.sk.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: PR ESBM