Nitra usiluje o revitalizáciu mesta vďaka medzinárodnému programu URBACT


Foto: Nitra usiluje o revitalizáciu mesta vďaka medzinárodnému programu URBACT
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Mesto Nitra

Mesto Nitra sa nedávno zapojilo do projektu s názvom „Green Place. Let’s do it together!“ v rámci siete URBACT v Španielsku. Stalo sa tak jedným z desiatich partnerov projektu, ktorého cieľom je revitalizovať zabudnuté a nevyužívané mestské územia. Nitra sa zameria na areál bývalých kasární pod Zoborom.

Nitrianski partneri sa stretli s kolegami z miest Onda a Cehegín v Španielsku, aby sa inšpirovali ich úspechmi a osvedčenými postupmi.

Počas stretnutia mali účastníci príležitosť navštíviť rôzne mestské projekty, ako napríklad medzigeneračné komunitné záhrady, ktoré sa využívajú na pestovanie, komunitné a ekologické parky, olympijskú záhradu, ktorá kompenzuje uhlíkovú stopu španielskej účasti na Olympijských hrách v Tokiu či umelecké priestory v opustených historických budovách. 

Okrem toho sa tiež zúčastnili rôznych školení zameraných na lepšie testovanie a integráciu svojich nápadov do projektu.


Cieľom tohto projektu je vytvorenie siete medzi európskymi regiónmi na výmenu skúseností a riešení sociálnych, environmentálnych a politických výziev. Partneri svoj záväzok spečatili symbolickým zasadením stromu v Olympijskom parku v meste Onda.

Vďaka tomuto kroku Nitra usiluje o transformáciu mesta a jeho lepšie využitie v prospech obyvateľov aj životného prostredia.

Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: Facebook/Mesto Nitra