Idete si kupovať lístky na hokej? Pozor na podvodníka, má to dobre premyslené


Foto: Idete si kupovať lístky na hokej? Pozor na podvodníka, má to dobre premyslené Foto: Facebook/Hockey Slovakia

Fanúšikovia hokeja musia byť pri nákupe lístkov na hokej obozretní, najmä, ak kupujú vstupenky cez rôzne inzeráty a neoficiálne portály. Opäť ich na to upozornila polícia. 

Hoci vyzerá inzerát lákavo a dôveryhodne, nestrácajte ostražitosť. Na známom internetovom portáli totiž stále úraduje neznámy páchateľ, ktorý „predáva“ lístky na MS v hokeji 2024 v Česku. Tento človek tu vystupuje pod rôznymi menami, telefónnymi číslami a uvádza aj odlišné bankové účty, na ktoré žiada zaslať peniaze. 

„Páchateľ zverejní inzerát na predaj lístkov na MS v hokeji 2024, ale jeho skutočným záujmom je len vlastný zisk. Pri komunikácii uvádza kupujúcemu, že po prijatí platby prebookuje lístky na jeho meno, keďže tieto sú výlučne na konkrétne meno.  Po získaní platby si zablokuje vaše telefónne číslo a inzerát vymaže,“ opísala polícia podvodníkov postup práce.


 

Kupujúci tak ostane bez vstupeniek aj bez peňazí. Páchateľ vraj v jednom prípade zväčšil dôveryhodnosť inzerátu i tým, že kupujúcemu poslal do e-mailu fotografie s občianskym preukazom. Polícia preto radí, aby ste pri nákupe lístkov online postupovali nanajvýš opatrne a vždy si overili predajcu a pravosť lístkov.

„Dôkladne skontrolujte dôveryhodnosť predajcu, ak je to možné, aj jeho históriu predaja na internete. Pred nákupom žiadajte dôkazy o zakúpení lístkov, ako sú fotky alebo potvrdenia. Nikdy neposielajte peniaze vopred,“ odporúčajú policajti.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: