Rodinný dom na južnom Slovensku za 15-tisíc eur? Štát rozpredáva majetky a ceny sú viac než výhodné


Foto: Rodinný dom na južnom Slovensku za 15-tisíc eur? Štát rozpredáva majetky a ceny sú viac než výhodné Foto: ropk.sk

Ministerstvo financií Slovenskej republiky zverejnilo cez Register ponúkaného majetku štátu viacero zaujímavých ponúk. Medzi najvýraznejšie patria rodinné domy s pozemkami na južnom Slovensku.

Okresný úrad v Banskej Bystrici predáva nehnuteľnosti v okrese Rimavská Sobota. Ponuka v Novej Bašte zahŕňa rodinný dom s letnou kuchyňou, sklad, oplotenie, studňu, prípojku vody, prípojku NN, prípojku kanalizácie aj žumpu. Má záhradu s výmerou 1563 m2 a až sedem zastavaných plôch s nádvorím. K ponuke patrí aj samostatne stojaca garáž či hospodárska budova. Vyvolávacia cena dražby je 21 700 eur. Ponuka čoskoro vyprší.

Foto: Rodinný dom na predaj v obci Nová Bašta. Zdroj: ropk.sk

V prípade záujmu o nehnuteľnosť je potrebné doručiť vami zvolenú cenovú ponuku na úrad do 24. apríla 2024 a obhliadku si môžete vybaviť po dohode s príslušnou osobou. Záujemcovia musia do tohto termínu zároveň zložiť finančnú zábezpeku vo výške 2 100 eur.

Predáva sa aj rodinný dom v Rimavských Janovciach, ktorý má pozemok veľký 1 132 m2. Nehnuteľnosť disponuje oplotením, studňou, prípojkou NN a spevnenými plochami. Štát ju aktuálne ponúka za vyvolávaciu cenu 14 700 eur.


Foto: Rodinný dom v obci Rimavské Janovce. Zdroj: ropk.sk

Ďalšiu nehnuteľnosť predáva Okresný úrad Banská Bystrica v Poltári. Ide o rodinný dom s hospodárskou časťou, oplotením od ulice, oplotením pozemku, prípojkou NN, prípojkou vody, prípojkou plynu, schodiskom a latrínou. Štát ho predáva za vyvolávaciu cenu 58 230 eur. Cenové ponuky v prípade oboch predchádzajúcich ponúk môžete úradu doručiť do 10. mája 2024.

Foto: Rodinný dom na predaj v Poltári. Zdroj: ropk.sk

Na predaj je aj rodinný dom v Čiernom Balogu. K domu prislúcha oplotenie, prípojka elektriny, predložené vstupné schody a záhrady veľké 47 m2 a 86 m2. Štát ho momentálne predáva za 17 100 eur. Rodinný dom je však v zlom technickom stave, preto si vyžaduje opravu a údržbu. V prípade záujmu o ponuku je potrebné svoju cenovú ponuku doručiť úradu do 16. mája 2024.

Foto: Rodinný dom na predaj v Čiernom Balogu. Zdroj: Google Maps

Štát predáva aj dom v obľúbenej lokalite Banská Štiavnica za 30 400 eur. Súčasťou ponuky je prípojka plynu a elektriny či klenbová pivnica. Na pozemku je však vecné bremeno, ktoré oprávňuje prechod v prospech vlastníkov a oprávnených užívateľov iného rodinného domu, ktorý je postavený na vedľajšej parcele. Lehota na predkladanie cenových ponúk končí 15. mája 2024.

Foto: Rodinný dom na predaj v Banskej Štiavnici. Zdroj: ropk.sk

Správca je zároveň povinný vylúčiť cenovú ponuku záujemcu, ktorý je spriaznenou osobou s iným záujemcom, ktorého cenová ponuka nebola doručená v správnej časovej lehote alebo nebola vyjadrená pevnou sumou a ktorý v určenej lehote riadne nezložil zábezpeku, ak ju správca požadoval. Kompletný zoznam ponúk si môžete pozrieť na webe ropk.sk.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu