Rande skončilo únosom. Páchateľom hrozí 12 až 20 rokov za mrežami


Foto: Rande skončilo únosom. Páchateľom hrozí 12 až 20 rokov za mrežami

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície KR PZ v Nitre obvinil zo zločinu lúpeže, obzvlášť závažného zločinu vydieračského únosu a z prečinu nedovoleného používania cudzieho motorového vozidla troch mužov. 29. marca tohto roku asi o 23.00 hod. prišiel 39 ročný občan Maďarska do Bátorových Kosíh / okr. Komárno/. Zastal s vozidlom pred rodinným domom, kde bývala jeho priateľka. Jeden z obyvateľov domu ho zavolal dnu na kávu.

Asi po desiatich minútach ho však napadli. Vyhrážali sa mu zbitím, ak nevydá obsah vreciek. V obave o svoj život im vydal peňaženku, doklady, kľúče od auta   a telefón. V peňaženke bolo 280 eur, čo sa páchateľom málilo a pýtali viac. Prehľadali preto aj jeho vozidlo Ford Fiesta, na ktorom prišiel.

Keď nič viac nenašli odvliekli poškodeného do jeho auta, na ktorom ho previezli do obce Búč. Tu ho zatvorili v pivnici, pričom neustále pýtali peniaze. Keď nechcel nič povedať zbili ho bejzbalovou palicou. Potom mu zviazali ruky a nohy a zalepili ústa. Zamkli ho v pivnici rodinného domu. Poškodenému sa podarilo vyslobodiť sa a vyraziť dvere.

Z obce sa dostal stopom do Komárna a odtiaľ vlakom domov do Sopronu, kde vec oznámil polícii a následne sa o dva dni vrátil na Slovensko, kde taktiež prípad oznámil. Na základe získaných informácií sa v rukách polície zakrátko ocitla trojica mužov, ktorí boli obvinení zo spomínaných trestných činov. 45 ročný Gabriel a 35 ročný Martin boli na základe rozhodnutia súdu vzatí do väzby. 15 ročný Nikolas bude stíhaný na slobode.

V prípade dokázania viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody na 12 až 20 rokov.

Muž utrpel pri útoku páchateľov zranenia, ktoré si vyžiadajú predpokladanú dobu liečenia 7 až 8 týždňov.

Foto: ilustračné

Miesto: -
Dátum: 04.05.2015Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu