Je to oficiálne! Nitra je Európskym mestom športu pre rok 2018, pripravuje viacero noviniek


Foto: Je to oficiálne! Nitra je Európskym mestom športu pre rok 2018, pripravuje viacero noviniek Foto: nitra.sk

Mesto Nitra sa stalo oficiálne Európskym mestom športu pre rok 2018 spolu s inými európskymi mestami. Primátor Jozef Dvonč v stredu 6. decembra v Bruseli prevzal certifikát a vlajku EMS.

„Teší nás, že sa práve Nitra stala Európskym mestom športu pre rok 2018. Udelenie titulu je pre naše mesto povzbudením a motiváciou do ďalšej činnosti, nakoľko plánujeme pokračovať vo vytvorení ešte pozitívnejšieho vzťahu verejnosti k športovaniu. Chceme tiež pokračovať vo výstavbe a rekonštrukciách športovísk i vo finančnej  podpore pre vrcholový, mládežnícky a rekreačný šport,“ povedal po prebratí osvedčenia Dvonč.

Nitra sa bude snažiť prilákať k športu čo najväčší počet obyvateľov či návštevníkov mesta každej vekovej kategórie. „Mesto chce svojimi aktivitami prilákať aj ľudí, ktorí doteraz nešportovali alebo sa športu venovali zriedka,“ dodal Dvonč. 

Hlavnou prioritou Nitry bude vytvoriť pozitívny vzťah k športu spoluprácou so športovými klubmi a verejnosťou pri príprave a organizovaní športových podujatí. Vytvorený bude aj systém propagácie športových klubov, športovísk a športových podujatí prostredníctvom webovej stránky a sociálnych médií, kde budú môcť získať občania informácie o športe. Tie môžu využiť k aktívnemu/pasívnemu športovaniu. Vytvorený systém sa bude používať aj po roku 2018. 

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: nitra.sk