Tisíce eur vyzbieraných na Aukcii v Leviciach pomôžu sociálne slabším rodinám


Foto: Tisíce eur vyzbieraných na Aukcii v Leviciach pomôžu sociálne slabším rodinám Foto: levice.sk

V nedeľu 10. decembra sa v Synagóge v Leviciach uskutočnil v poradí 11. ročník benefičnej aukcie obrazov pod názvom Art for help. Aukcia sa koná pod záštitou zástupcu primátora mesta Levice RNDr. Jána Krtíka a koordinátorov benefície Csabu Tolnaia a Mgr. Margaréty Novákovej.

Cieľom aukcie umeleckých diel je získať finančné prostriedky, a tie následne prerozdeliť sociálne odkázaným jednotlivcom či rodinám, ale aj občianskym združeniam venujúcim sa pomoci takýmto občanom. Každý rok pred Vianocami sa takto pomôže desiatkám ľudí v hmotnej núdzi z Levíc a okolia.

Prvý ročník aukcie sa uskutočnil už v roku 2007, pričom záujem o aukciu každoročne stúpa či už zo strany umelcov, ale aj zo strany licitujúcej verejnosti. Za desať rokov sa na aukciách vydražilo celkovo 358 diel, čím bolo pre sociálne odkázaných občanov rozdelených približne 25 tisíc eur. Tento rok k tejto sume pribudlo 5 200 eur.

Svoje diela do aukcie venovalo tento rok 45 umelcov, profesionálnych aj amatérskych, z ktorých mnohí vystavujú svoje diela nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Medzi nimi už po tretíkrát prispel zo svojej súkromnej zbierky aj známy slovenský spevák Pavol Hammel. Svoje obrazy do aukcie naďalej každoročne venuje aj zakladateľ myšlienky benefičnej aukcie p. Jozef Kanyuk, pre ktorého bol tento rok jubilejný - do aukcie venoval už svoj stý obraz.

 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: levice.sk