V Priemyselnom parku v Nitre hrozí dopravný kolaps, riešenie spočíva vo vybudovaní križovatky


Foto: V Priemyselnom parku v Nitre hrozí dopravný kolaps, riešenie spočíva vo vybudovaní križovatky Foto: ilustračné

Križovatku v centre Priemyselného parku Nitra - Sever treba urýchlene prestavať, v opačnom prípade hrozí kolaps dopravy, aký Nitra ešte nezažila. Myslí si to Ondrej Ščurka, konateľ spoločnosti Nitra Invest, ktorá v priemyselnom parku vlastní pozemky.

Podľa Ščurka treba križovatku prestavať na pravouhlú, avšak ideálnym riešením by bolo vybudovanie kruhového objazdu. Zároveň podotkol, že doprava v širšom okolí parku kolabovala už počas uzávierky privádzača z rýchlostnej cesty R1 do parku v priebehu mesiacov september až november. Privádzač bol odstavený kvôli výstavbe dopravnej infraštruktúry v tomto úseku. „Boli dni, keď som do priemyselného parku cestoval hodinu. Chcem apelovať na MH Invest – ak sa nevylepší situácia v priemyselnom parku, príde ku kolapsu, aký Nitra ešte nezažila a Nitrania si budú na toto obdobie asi dlho pamätať,“ uviedol Ščurka.

Starostovia blízkych obcí, ktorých sa táto dopravná situácia týka by mali podľa neho vo vlastnom záujme žiadať, aby MH invest ešte pred výstavbou štvorprúdového pripojenia prebudoval križovatku v priemyselnom parku. Už dnes do parku prichádza denne viac ako 10 tisíc ľudí. „Keď už sa začne stavať a odstaví sa to, bude už neskoro. „Priemyselný park nie je len Jaguar. Každá jedna investícia, ktorá tam už existuje, sa rozširuje, a to takým spôsobom, že tam bude raz taká výroba,“ dodal Ščurka. 

Konateľ spoločnosti MH Invest Roman Sabo uviedol, že ho mrzí, keď ich aktivity v parku spôsobujú akékoľvek problémy. „Všetko, čo robíme, vychádza z nezávislých meraní a vyplýva z toho, čo nám hovoria experti a prognózy dopravných krokov. Treba si uvedomiť, že narábame s verejnými prostriedkami a nemôžeme postaviť komukoľvek všetko, čo si zmyslí. Musíme si všetko preštudovať,“ uviedol Sabo.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk