Tragédia v Nitre: Pri koľajisku našli ležať telo chlapca, osudnou mu zrejme bola zrážka s vlakom


Foto: Tragédia v Nitre: Pri koľajisku našli ležať telo chlapca, osudnou mu zrejme bola zrážka s vlakom
  • Aktualizované 21. mája 2024 o 14:44

Na železničnej trati pod sídliskom Klokočina v Nitre došlo k tragédii. Podľa informácií, ktoré priniesla TV JOJ, tu vlak zrazil osobu. Malo by ísť o mladého, 16-ročného chlapca, ktorý si tadiaľto pravdepodobne skracoval cestu. Zraneniam, žiaľ, podľahol a jeho bezvládne telo našli ležať dnes ráno vedľa koľajiska, asi 100 metrov od priecestia.

Telo si všimol rušňovodič

V danej veci sme kontaktovali aj políciu a Železničnú spoločnosť Slovensko (ZSSK). Hovorkyňa nás neskôr informovala, že oznámenie o náleze tela prijala polícia prostredníctvom linky 158 v utorok 21. mája v čase o 6:11 hod. Podľa hovorcu ZSSK Dominika Drevického bol ohlasovateľom rušňovodič vlaku REX 1802 (Nitra 6:07 – Trnava 6:53), ktorý túto informáciu oznámil výpravcovi v Nitre a ten následne zavolal na políciu. 

Oznámenie išla okamžite preveriť policajná hliadka. Telo bez známok života našli na 35 kilometri železničnej trati v Nitre v smere na Lužianky. K stretu osoby s vlakom však zrejme došlo ešte včera vo večerných hodinách. „V danej chvíli môžeme potvrdiť, že išlo o mladistvú osobu,“ uviedla hovorkyňa nitrianskej krajskej polície Jana Šinková. 


Polícia už začala vyšetrovanie

„Polícia v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Okolnosti tohto prípadu sú predmetom vyšetrovania. Vzhľadom na citlivosť prípadu, vek mladistvej osoby i s úctou k pozostalým bližšie ani podrobnejšie informácie poskytovať nebudeme,“ dodala ešte policajná hovorkyňa.

Bližšie informácie nemohol poskytnúť ani hovorca ZSSK: „V tejto chvíli nemôžeme zverejniť žiadne bližšie informácie o tejto udalosti, keďže je predmetom prebiehajúceho vyšetrovania Polície SR. Spolupracujeme s príslušnými orgánmi a poskytujeme im všetky potrebné informácie a súčinnosť.“

Rodine a blízkym touto cestou vyjadrujeme úprimnú sústrasť. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: