V Zlatých Moravciach nainštalovali dve nové kamery, polícii pomôžu pri objasňovaní prípadov


Foto: V Zlatých Moravciach nainštalovali dve nové kamery, polícii pomôžu pri objasňovaní prípadov Foto: zlatemoravce.eu

Pri dohliadaní nad poriadkom mesta budú k dispozícii mestským policajtom v Zlatých Moravciach pomáhať dve nové kamery. Jedna kamera bola nainštalovaná na okružnej križovatke Duklianska - Hviezdoslavova, oproti obchodnému domu Tekov. Druhá je umiestnená pri dolnom kostole, na križovatke Hviezdoslavova - Mojmírova.

„Tieto dve lokality boli vybrané a odsúhlasené Komisiou ochrany verejného poriadku, CO a vojenských záležitostí,“ informoval náčelník mestskej polície Marián Takáč. Mesto na rozšírenie kamerového systému získalo finančnú dotáciu vo výške 20 000 eur. Peniaze na projekt schválila Rada vlády SR pre prevenciu kriminality ešte koncom minulého roka. Samospráva sa na projekte podieľala sumou 5 000 eur. 

Polícia v Zlatých Moravciach využíva v súčasnosti osem bezpečnostných kamier. V budúcnosti by v meste mohli pribudnúť aj ďalšie kamery, nakoľko pre mestskú políciu sú veľkým prínosom. Samospráva sa bude aj naďalej uchádzať o nenávratné finančné príspevky, z ktorých by nové kamery zaplatila. 

„Ide o účinný nástroj pre udržiavanie verejného poriadku. Už len ich samotná prítomnosť pôsobí preventívne, odrádza prípadných páchateľov od protispoločenskej činnosti. Ak už k niečomu aj reálne dôjde, je vďaka nim väčšia pravdepodobnosť odhalenia páchateľa,“ dodal Takáč.Zdroj: zlatemoravce.eu