Mestská knižnica v Zlatých Moravciach sa rozširuje, k dispozícii bude viac kníh a väčší komfort


Foto: Mestská knižnica v Zlatých Moravciach sa rozširuje, k dispozícii bude viac kníh a väčší komfort Foto: zlatemoravce.eu

Mestská knižnica v Zlatých Moravciach zvyšuje kapacitu svojich kníh. Pre deti aj dospelých nakupuje nové knižné tituly. Vylepšenia sa dočkajú aj priestory knižnice, ktoré poskytnú väčší komfort. Knižnica na nákup novej literatúry získala finančnú dotáciu z Fondu na podporu umenia vo výške 3 000 eur. Z rovnakého fondu sa jej podarilo získať aj ďalších 2 500 eur na kúpu nového nábytku.

Z peňažných prostriedkov sa podarilo zakúpiť viacero knižných noviniek pre všetky vekové kategórie,  a v krátkom čase pribudnú ďalšie. „Pre dospelých sme už kúpili 118 kníh náučnej literatúry zo psychológie, pedagogiky, medicíny, atď. a 114 kníh beletrie. Pre deti sme zakúpili zatiaľ 46 kníh,“ povedala vedúca zlatomoravskej mestskej knižnice Anna Šútorová.

Všetky nové knihy budú čitateľom sprístupnené priebežne počas decembra. V rámci modernizácie priestorov pribudne aj niekoľko kusov nového nábytku, ktorý by mal byť dovezený ešte do konca tohto roka. „Prostredníctvom finančných prostriedkov z druhého projektu chceme našim čitateľom spríjemniť prostredie knižnice a plánujeme zakúpiť 50 stoličiek, 20 kresiel a dva stoly,“ dodala Šútorová.

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: zlatemoravce.eu