Výstavba nájomných bytov v Šali prebieha podľa plánov, rezerváciu vybavte čím skôr, ceny sú výhodné


Foto: Výstavba nájomných bytov v Šali prebieha podľa plánov, rezerváciu vybavte čím skôr, ceny sú výhodné Foto: sala.sk

Výstavba 150-tich nájomných bytov na Kráľovskej ulici v Šali prebieha podľa plánov. Na dvoch bytovkách sú viditeľné prvé tri poschodia, na treťom objekte s počtom 116 bytov sa pracuje tiež. Ďalšie stavajú aj súkromní investori. Niektoré nové byty sú už rezervované. 

Šaľa na výstavbu 150-tich bytov získala historicky najväčší úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania. V bytových domoch sa budú nachádzať jeden, dvoj, a troj-izbové byty. „Môže nás len tešiť, že snaženie investora pri výstavbe nájomných bytov je zatiaľ v súlade s našimi očakávaniami, aj časovo,“ uviedol primátor Šale Jozef Belický.

Mesto by prvých 36 bytov mohlo prevziať pred letom v roku 2018. Objekt zo 116-timi bytmi by mal byť dokončený a odovzdaný mestu na jeseň v roku 2018. Záujem o byty je veľký, správcovská spoločnosť Bytkomfort eviduje niekoľkonásobne viac žiadostí ako bude počet postavených bytov. 

Ďalšie byty, ktoré však stavajú súkromní investori, rastú tiež pekným tempom. O budúce byty v Šali na tzv. Mexikoplace a vo Veči na Ul. Fr. Kráľa ľudia už teraz prejavujú záujem. Vo Veči si budú môcť ľudia vybrať z dvoj- a trojizbových bytov. Podľa informácií na webovej stránke www.panoramasala.sk  je z 24 bytov rezervovaných už 10. Aj polyfunkčný dom, ktorý bude na tzv. Mexikoplace už ponúka na svojej stránke www.cityparksala.sk vizualizáciu, ako bude nové bývanie vyzerať.Zdroj: sala.sk