Cestu z Hronského Beňadiku do Levíc uzavrú až do Vianoc, problémy budú mať aj cestujúci autobusmi či vlakmi


Foto: Cestu z Hronského Beňadiku do Levíc uzavrú až do Vianoc, problémy budú mať aj cestujúci autobusmi či vlakmi Foto: Google Maps

Cestu I/76 medzi Hronským Beňadikom a Psiarmi uzavrú až do Vianoc. Upozornil na to Nitriansky samosprávny kraj. Obchádzka bude vedená cez Tekovské Nemce, Čaradice a Kozárovce

Úplná uzávierka sa začala 30. mája a potrvá až do 15. decembra 2024. Opravovať sa bude úsek od železničného priecestia v Psiaroch až po odbočku na čerpaciu stanicu Slovnaft v Hronskom Beňadiku. Jeho dĺžka je približne 1,5 kilometra. 

Prístup do obce Psiare bude len od Kozároviec alebo od Levíc. V prípade, že sa potrebujete dostať z rýchlostnej cesty R1 od Zvolena napríklad do Levíc, taktiež musíte ísť obchádzkou cez Čaradice a Kozárovce.

Zdroj: Google Maps

Psiare ostanú bez autobusovej dopravy

Obmedzenia sa dotknú aj cestujúcich prímestskou dopravou na linke 402402 Levice-Tlmače-Kozárovce-Nová Baňa na úseku Hronský Beňadik, Psiare – Kozárovce a späť. Obsluha zastávky Hr. Beňadik, Psiare bude totižto zrušená. Nový cestovný poriadok nájdete tu.


Dopravca Arriva Nové Zámky to cestujúcim vysvetlil takto: „Z dôvodu značne negatívneho dopadu na dopravnú obslužnosť obce Psiare prosíme cestujúcich o pochopenie a trpezlivosť, avšak za vzniknutou situáciou ohľadom úplného uzavretia cesty I/76 po dobu vyše 6 mesiacov stojí  rozhodnutie okresného úradu v Banskej Bystrici.


Výluky na železniciach

Výluky nastanú aj v železničnej doprave na traťovom úseku Hronský Beňadik - Nová Baňa - Žarnovica, a to z dôvodu opráv havarijného stavu infraštruktúry a zároveň kvôli modernizácii železničnej stanice v Hronskom Beňadiku. 

Na linke Zvolen – Levice zas dôjde k dlhodobému nahradeniu osobných vlakov autobusovou dopravou (NAD) v úseku Žarnovica - Kozárovce a diaľkových vlakov v úseku Kozárovce – Nová Baňa. Obsluhovaná nebude ani železničná zastávka Psiare z dôvodu obmedzení na cestnej komunikácii. Cestujúci však môžu pre nástup do NAD využiť autobusovú zastávku „Hronský Beňadik, námestie.“ Viac o výluke a zmenách v cestovných poriadkoch nájdete tu

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: