Vodiči, pozor. V Nitre a okolí vás môžu zastaviť policajti, spustili veľkú kontrolu


Foto: Vodiči, pozor. V Nitre a okolí vás môžu zastaviť policajti, spustili veľkú kontrolu Foto: Redakcia

V pondelok 3. júna v čase od 12:00 do 16:00 hod. prebehne v celom okrese Nitra rozsiahla dopravno-bezpečnostná kontrola. Policajti Nitrianskeho kraja sa budú sústreďovať na dodržiavanie zákazu požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok vodičmi pred alebo počas jazdy. Kontrola sa zameria aj na dodržiavanie najvyššej dovolenej rýchlosti, spôsobu jazdy a ďalších povinností vyplývajúcich zo zákona o cestnej premávke.


Hlavným cieľom tejto akcie je zvýšenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky v reakcii na nepriaznivý vývoj dopravno-bezpečnostnej situácie v okrese. V poslednom období došlo k nárastu dopravných nehôd s vážnymi následkami na živote a zdraví.


“Chceme týmto spôsobom prispieť k zníženiu počtu dopravných nehôd a zvýšiť povedomie vodičov o dôležitosti dodržiavania pravidiel cestnej premávky,” uviedla nitrianska krajská polícia.

Polícia tiež vyzvala všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dodržiavali pravidlá a jazdili zodpovedne. Každý vodič by mal byť pripravený na prípadnú kontrolu a mal by mať v poriadku aj všetky potrebné doklady.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: