Policajná naháňačka v Nitre: Vodič pri úteku takmer zrazil policajta, hliadky ho museli obkľúčiť


Foto: Policajná naháňačka v Nitre: Vodič pri úteku takmer zrazil policajta, hliadky ho museli obkľúčiť Foto: Facebook/Polícia SR – Nitriansky kraj

Služba dopravných policajtov v Nitre sa vďaka agresívnemu vodičovi zmenila na dramatickú naháňačku. Hliadka práve vykonávala dohľad nad bezpečnou premávkou na Chrenovskej ulici v Nitre, keď namerali vodiča Mercedesu, ktorý jazdil v úseku s päťdesiatkou rýchlosťou 107 kilometrov za hodinu. Z toho dôvodu ho chceli zastaviť, muž im však začal unikať. 

Šofér na úteku najprv pri svojich manévroch takmer zrazil jedného policajta, a následne pokračoval v zbesilej jazde Nitrou. Porušoval jedno dopravné značenie za druhým a prechádzal na červenú, čím mohol ohroziť aj iných vodičov alebo chodcov. Zastavil, až keď ho policajné autá obkľúčili a zatarasili mu ďalší prejazd. 


Pri kontrole sa navyše zistilo, že vodič má už za sebou zadržanie vodičského preukazu, udelenie zákazu činnosti viesť motorové vozidlá a v minulosti sa dopustil aj prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. „Čo bolo dôvodom mužovej rýchlej jazdy sa nevyjadril, keďže bez právnika sa nechcel k ničomu vyjadriť,“ skonštatovali nitrianski krajskí policajti. 

Rýchlemu jazdcovi bol na mieste opäť zadržaný vodičský preukaz. O treste za jeho vyčíňanie rozhodne správne konanie. 

Prečítajte si viac: