FOTO: Aký bol Deň detí v Nitre: Krst vynoveného parku aj mágia rozprávkového divadla


FOTO: Aký bol Deň detí v Nitre: Krst vynoveného parku aj mágia rozprávkového divadla
Galéria: 44 fotiek
Foto: Facebook/Mesto Nitra, Divadlo Andreja Bagara

Tí najmenší z nás mali vo svoj veľký deň v sobotu 1. júna viacero možností, ako ho osláviť. Niektorí si spolu s rodinami vybrali program, ktorý pripravilo mesto Nitra, respektíve nitrianske Divadlo Andreja Bagara.

Práve na tento deň totiž nitrianske vedenie naplánovalo oficiálne otvorenie zrekonštruovaného parku na Sihoti. Návštevníkov tu čakal bohatý program zložený z prednášok, workshopov, hier, hudby a mnohých ďalších prekvapení. Deti sa mohli učiť, ako správne kŕmiť zvieratká, maľovať aj všeličo vyrábať na tvorivých dielňach či oddýchnuť si pri rozprávkovom čítaní. Divadlo Andreja Bagara pripravilo pre deti magický rozprávkový muzikál Povala, plný čarovných bytostí. Malých návštevníkov potešila okrem samotného príbehu aj možnosť sa s nimi všetkými osobne vyfotiť. 

Každoročne sa snažíme pripraviť pre rodiny s deťmi zaujímavý program, v ktorom im ponúkneme zaujímavé, napínavé i veselé príbehy a sprostredkujeme im radosť z umenia i pravé divadelné kúzlo. Aj takýmto spôsobom sa snažíme už malé deti priviesť ku kultúre a láske k divadlu a vychovávať si tak verné divadelné publikum,“ vyjadril sa riaditeľ nitrianskeho divadla Jaroslav Dóczy. 

Dobrú náladu účastníkov oboch programov prezrádzajú aj fotografie z Dňa detí, ktoré nájdete v priloženej fotogalérii. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo