Prihlásili ste sa už s kolegami do kampane Do práce na bicykli? Čas máte len do piatku


Foto: Prihlásili ste sa už s kolegami do kampane Do práce na bicykli? Čas máte len do piatku Foto: Facebook/Do práce na bicykli

Do práce na bicykli je celoslovenská kampaň, ktorej cieľom je propagovať nemotorovú, predovšetkým cyklistickú dopravy v našich mestách. Chce motivovať obyvateľov, aby pri každodennom cestovaní do práce viac používali nielen bicykel, ale aj chôdzu a verejnú dopravu. 

Organizátori majú ambíciu týmto projektom posilniť vzťah verejnosti k využívaniu bicykla na krátke vzdialenosti, ako aj vytvoriť tlak na samosprávy a zamestnávateľov na Slovensku, aby vytvárali potrebnú infraštruktúru pre ekologické formy dopravy. Najväčšou motiváciou pre zapojenie sa by mal byť, samozrejme, každého osobný dobrý pocit. Súťaž je určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktorí sa v termíne od 1. apríla do 7. júna 2024 oficiálne zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Registrovať možno 2 až 4-členné tímy, ktoré tvoria zamestnanci firiem, inštitúcií a organizácií. Tie budú počas celého júna dochádzať do zamestnania na bicykli a budú si o tom viesť evidenciu na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu v zmysle štatútu súťaže.

Ako doplnili organizátori, počas predchádzajúcich ročníkov sa zistilo, že keď určitá časť obyvateľov začala častejšie používať bicykel, zároveň s tým vzrástla aj priemerná rýchlosť osobných automobilov – zvýšením podielu cyklistickej či pešej dopravy totiž pribudlo na uliciach viac voľného miesta, a v konečnom dôsledku to ocenili všetci užívatelia verejného priestoru, vrátane motoristov. Cestovaním po svojom meste na bicykli tak vyjadrujete aj názor na to, ako má vaše okolie v budúcnosti vyzerať. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo