Dráma pri rieke v Nitre: Policajt Roman neváhal a skočil za mladíkom do vody, zachránil mu život


Foto: Dráma pri rieke v Nitre: Policajt Roman neváhal a skočil za mladíkom do vody, zachránil mu život Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj/Google Maps

V stredu 5. júna v obedňajších hodinách išli nitrianski policajti preveriť jedno oznámenie. Pri rieke v Nitre sa totiž mala nachádzať mladá osoba v ťažkej životnej situácii, ktorá bola rozhodnutá ukončiť svoj život. Operačný dôstojník na miesto okamžite vyslal policajtov z Obvodného oddelenia PZ Nitra – západ a hliadky PMJ. 

Po príchode na miesto sa policajti rozdelili a začali danú osobu hľadať. Vtom poručík Roman H. uvidel pri železnom oplotení osobu. Tá sa však po tom, čo zbadala políciu, dala na útek a následne skočila do vody.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Policajt Roman neváhal a okamžite vošiel do rieky za mužom. Dostal sa k osobe a vytiahol ju na breh. Následne ku kolegovi dobehol aj druhý člen hliadky spolu s hliadkami PMJ a hliadkami obvodného oddelenia,“ opísala nitrianska krajská polícia priebeh záchrannej akcie aj hrdinský čin strážcu zákona. 

Vďaka pohotovej reakcii policajta tak bol zachránený jeden mladý život. Mladíka následne policajti odovzdali do rúk záchranárov. 

Prečítajte si viac: