FOTO: Účastníci najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia skrášlili Zoborský kláštor či zabavili ľudí s postihnutím


FOTO: Účastníci najväčšieho dobrovoľníckeho podujatia skrášlili Zoborský kláštor či zabavili ľudí s postihnutím
Galéria: 21 fotiek
Foto: Facebook/Zoborský skrášľovací spolok

V piatok 7. júna 2024 sa konal 18. ročník najväčšieho firemného dobrovoľníckeho podujatia s názvom Naše mesto. Spoločnosti ,zapožičali’ svojich zamestnancov, ktorý sa jeden deň venovali úprave a skrášľovaniu verejného priestoru. 

Podľa organizátora, nadácie Pontis, sa do aktuálneho ročníka zapojilo 9600 zamestnancov 203 firiem. Tí sa v tričkách s nápisom ,Mám srdce na správnom mieste’ zapojili do pomoci školám, občianskym organizáciám, prírode či pamiatkam.Práve posledné menované bolo predmetom činnosti niekoľkých zúčastnených dobrovoľníkov v Nitre - venovali sa areálu Zoborského kláštora. Ten prechádza postupnou revitalizáciou, pri ktorej sa hodí každá pomocná ruka. V rámci akcie asistovali členom Zoborského skrášľovacieho spolku a odstraňovali burinu a náletové dreviny. 

Do podujatia Naše mesto sa zapojili aj dobrovoľníčky Kika a Tonka, ktoré pre zmenu venovali svoj čas klientom Zariadenia pre ľudí so zdravotným postihnutím Prosocia v Hurbanove. Hrali s nimi rôzne hry a svojou ochotou a srdečnosťou vyčarovali mnoho úsmevov. „Ich prínos je neoceniteľný a veľmi si vážime, že sa rozhodli venovať svoj voľný čas práve našim prijímateľom,“ vyjadrilo sa vedenie zariadenia. 


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: