FOTO: Nitrou sa v noci opakovane ozývajú výbuchy neznámeho pôvodu. Obyvatelia sú už vinníkovi zrejme na stope


FOTO: Nitrou sa v noci opakovane ozývajú výbuchy neznámeho pôvodu. Obyvatelia sú už vinníkovi zrejme na stope
Galéria: 2 fotky
Foto: ilustračné, unsplash.com

Obyvatelia Klokočiny a Dielov sa už dlhšiu dobu opakovane sťažujú na záhadné hlasné výbuchy, ktoré sa zvyknú ozývať ulicami hlboko v noci. Pri sérii opakovaných incidentov postupne vysvitlo, že zdrojom explózii by mali byť silné petardy. 

Tak to malo byť aj v prípade ďalšieho výbuchu, ktorý podľa slov jednej z obyvateľov vyrušil ľudí na Bazovského ulici v stredu 5. júna. Žena to podľa jej slov neplánuje nechať iba tak, a aj s ďalšími ľuďmi sú už pôvodcovi rušivých zvukov na stope. 

Je tu dotyčný čovek, ktorému vedľa auta buchla petarda asi o 22:55 hod. na Bazovského ulici? Išiel si práve okolo, keď to strelilo, takže sa prosím ozvi, chceme vedieť, kde to presne bolo. Kvôli stromu nevidíme úplne presne, ale videli sme Tvoje auto, teda pokiaľ si to nebol ty..“ vyzvala žena neznámu osobu v susedskej skupine obyvateľov Klokočiny na sociálnej sieti. K príspevku priložila aj mapu, ktoré označuje presné miesto kde mala petarda vybuchnúť. Nájdete ju vo fotogalérii. 


Podľa ďalších slov tejto obyvateľky chcú tieto náhodné večerné rany ukončiť, keďže niektorých ľudí ohrozujú aj zdravotne. „Stále je to jedna a tá istá adresa, takže ak sa neprihlásiš sám, môžeme to zistiť od susedov,“ doplnila nahnevaná obyvateľka. 

Neznámy páchateľ okrem nočného kľudu porušuje aj zákaz hlasnej pyrotechniky, ktorý platí na celom Slovensku od začiatku tohto roka. Zároveň od januára 2023 platí v Nitre celoročný zákaz pyrotechniky, s výnimkou scénickej, detskej zábavnej pyrotechniky kategórie F1 a ohňostrojov, ktoré môže odpaľovať len profesionálna firma.


Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo