Vodiči, buďte dnes na cestách mimoriadne opatrní: Polícia chystá kontroly, zastaviť môžu aj vás


Foto: Vodiči, buďte dnes na cestách mimoriadne opatrní: Polícia chystá kontroly, zastaviť môžu aj vás Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

Polícia dnes (10. júna) vykoná osobitnú kontrolu na cestách v okrese Nitra. Akcia bude prebiehať od 12:00 hod. do 16:00 hod. a zameria sa na dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

Hlavným cieľom tejto kontroly je identifikovať a predísť hlavným príčinám dopravných nehôd. Polícia sa zameria na vodičov, ktorí porušujú zákaz požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok pred alebo počas jazdy. Rovnako bude dohliadať na dodržiavanie rýchlostných limitov a spôsob jazdy, aby bola zaistená bezpečnosť všetkých účastníkov cestnej premávky.

Dôraz sa bude klásť i na to, aby vodiči dodržiavali všetky svoje povinnosti, vrátane používania bezpečnostných pásov. Polícia preto vyzýva vodičov, ako aj nemotorových účastníkov, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky a správali sa ohľaduplne.


„Jazdite zodpovedne,“ apelujú príslušníci polície na všetkých vodičov. Zodpovedný prístup totiž môže výrazne prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na našich cestách.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: