Časť Nitry zasiahli povodne, zatopená je jedna ulica aj areál družstva. Primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu


Foto: Časť Nitry zasiahli povodne, zatopená je jedna ulica aj areál družstva. Primátor vyhlásil mimoriadnu situáciu
Galéria: 2 fotky
Foto: FB/Dopravný servis Nitra, Stan Sima Petrik

V nitrianskej mestskej časti Kynek bola v pondelok 10. júna zaplavená ulica Nad Hrabinou, ako aj areál priľahlého družstva. Jedna z miestnych nahrala na sociálnu sieť video, ktoré zachytáva ulicu medzi rodinnými domami, ako mizne pod hladinou vody. 

Rozsiahle územia Nitrianskeho kraja sú ohrozené rizikom vzostupu vodných tokov. Spôsobujú ho intenzívne búrky s množstvom zrážok, ktoré sa do oblasti prihnali v nedeľu z juhu. 

Do oblasti sa osobne vydal aj primátor Nitry Marek Hattas, ktorý sa na videu vyjadril k aktuálnej situácii. Ulicu Nad Hrabinou na Kyneku podľa jeho slov zaplavila prívalová voda zmiešaná s blatom z priľahlých rolí pod diaľnicou. V zatopenej oblasti zasahujú záchranné zložky vrátane Hasičského a záchranného zboru, dobrovoľných hasičov a záchranárov. Hattas sem poslal aj vojenskú pohotovostnú jednotku. „Situácia je momentálne stabilizovaná, ale aj tak som vyhlásil mimoriadnu situáciu, ktorá je spojená s tretím stupňom povodňovej aktivity,“ informuje ďalej primátor.

Na ulici došlo k zatopeniu niekoľkých domov aj pivníc. Aj keď v priebehu dňa sa ešte očakáva mierny dážď, na mieste sa pomaly venujú odstraňovaniu následkov. 

Ako informovali očití svedkovia, na Kyneku bola zatopená aj ulica Na dolinu, presnejšie miestny areál družstva. Fotografiu nájdete v priloženej fotogalérii. 

Slobodné a nezávislé médiá sú kľúčové pre demokraciu. Nepodliehajú vplyvu politikov ani záujmových skupín, čo im umožňuje objektívne a pravdivo informovať verejnosť.

Podpora slobodných médií je investíciou do transparentnej a spravodlivej spoločnosti.

Podporiť nezávislé spravodajstvo

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: