Nešťastie v Nitre: 81-ročný vodič zrazil ľudí vchádzajúcich do Agrokomplexu, jeden z nich zomrel


Foto: Nešťastie v Nitre: 81-ročný vodič zrazil ľudí vchádzajúcich do Agrokomplexu, jeden z nich zomrel Foto: Facebook/Agrokomplex (archívne)

Na Agrokomplexe v Nitre sa pred niekoľkými týždňami odohrala nehoda s tragickým koncom. Tak ako každú štvrtú nedeľu v mesiaci, aj dňa 26. mája sa v areáli výstaviska konala Burza exotov a farmárske trhy, na ktoré návštevníci prichádzajú už od skorých ranných hodín. O piatej ráno však prichádzajúce auto narazilo do troch chodcov, ktorí práve išli dnu. Podľa polície došlo k nehode z dosiaľ presne nezistených príčin. Za volantom vozidla značky Nissan Juke sedel 81-ročný vodič. Auto zastavila až brána výstaviska. 

Jeden zo zrazených mužov však o pár dní neskôr zraneniam podľahol. Podľa portálu MY Topoľčany, ktorý o tragédii informoval ako prvý, mal pred tromi dňami pohreb.  

„Pri dopravnej nehode sa zranili aj ďalší 72 a 57-roční chodci. Policajti vodiča podrobili dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom,“ povedala nitrianska krajská policajná hovorkyňa Viktória Borloková.

„Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina sú predmetom vyšetrovania polície. Do konania bol pribratý aj znalec z odboru cestná doprava,“ dodala ešte Borloková. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: