Cestujúcim v Nitre odišlo z účtu podozrivo veľa platieb za cestovné v MHD, dopravca objasňuje situáciu


Foto: Cestujúcim v Nitre odišlo z účtu podozrivo veľa platieb za cestovné v MHD, dopravca objasňuje situáciu Foto: Transdev Slovensko

V skupine venovanej životu a problémom obyvateľov mestskej časti Nitry Klokočina sa objavil príspevok jedného z členov, ktorý zaregistroval početné transakcie za použitie MHD v Nitre. Podľa jeho slov si vo výpisoch z účtu našiel z jedného dňa platby vo výške 45 eur. Zisťoval preto, či sa niečo také stalo aj iným.  

Podobnú skúsenosť opísalo aj mnoho komentujúcich, ktorým v uplynulých dňoch tiež naraz odišli z účtu väčšie sumy peňazí. Mestský dopravca spoločnosť Transdev rovnako ohľadom platieb zaregistrovala niekoľko sťažností, vydali preto vyjadrenie

Podnety v tejto súvislosti dostáva spoločnosť postupne od 5. júna. „Až následne nás o príčinách tejto situácie informoval náš partner – spoločnosť Global Payments, ktorá spracúva transakcie platobnými kartami a zaisťuje clearing a zúčtovanie,“ informuje Transdev. Hlavným dôvodom chaotického účtovania bolo to, že v období od 11. apríla do 4. júna 2024 dochádzalo z dôvodu technickej chyby u niektorých typov kariet k problémom so zúčtovaním niektorých transakcií. Aj keď cestujúci dostali platný lístok, poplatok zaň mohol byť z účtu strhnutý až po 4. júni, kedy bola chyba odstránená. 

Zvýšený počet platieb za cestovné lístky zo začiatku júna teda predstavuje oneskorené platby za cesty MHD vykonané v mesiacoch apríl a máj, ktoré dovtedy neboli zaplatené,“ vysvetľuje ďalej prepravca. Nejde tak o platby navyše ani žiaden dodatočný skytý poplatok. Technické problémy mohli v uplynulých mesiacoch nastať aj u ďalších mikroplatieb v rôznych platobných systémoch v iných mestách na Slovensku a v zahraničí.

Ak sa vám na odídených transakciách stále niečo nezdá, predmet ktorejkoľvek platby bankovou kartou za cestovné lístky v MHD Nitra si môžete hocikedy pohodlne preveriť. Slúži na to tento odkaz. Do okienka je potrebné vypísať kód platby, ktorý sa vo výpise z účtu nachádza za názvom obchodníka (TD Tr.) napravo od hviezdičky. 

Spoločnosť aj prevádzkovateľ MHD v Nitre sa za prípadné nepríjemnosti ospravedlňujú. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: