Kamióny museli v Šali otáčať. Mesto si uvedomilo chybu, cez túto ulicu už prejdú len autá a autobusy


Foto: Kamióny museli v Šali otáčať. Mesto si uvedomilo chybu, cez túto ulicu už prejdú len autá a autobusy Foto: Redakcia

V Šali od soboty 8. júna uzavreli Kráľovskú ulicu, teda vjazd do mesta zo smeru Galanta. Pri novom nákupnom centre na križovatke ulíc SNP - Kráľovská sa totiž začala 2. etapa výstavby kruhovej križovatky. Uzávera by mala potrvať až do 31. augusta. Vodiči tak zatiaľ musia využívať obchádzkové trasy.

Mesto však po pár dňoch od uzavretia Kráľovskej ulice oznámilo vodičom ďalšiu zmenu. Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Šali a Mestská polícia v Šali vyhodnotili dopravnú situáciu tak, že začali otáčať všetky kamióny, vrátane cieľovej dopravy. 


Po obchádzkových trasách, ktoré sú vedené cez Ulicu Sama Chalupku a Murgašovú, alebo cez Agátovú a Hlbokú, tak prejdú len osobné autá a autobusy. Pre dopravu nad 3,5 tony platí zákaz a tieto vozidlá musia ísť cez Šoporňu.

„Pôvodný zámer, že bude odklonená nákladná doprava už v Galante smerom na Šintavu a cez Šoporňu do Šale sa celkom nepodaril, aj preto, že síce dopravné značenie je v súlade s predpismi, ale jednoducho je nedostatočné. Treba tam dať výraznejšie tabule, na čom už v súčasnosti policajti pracujú...,“ uviedol primátor mesta Šaľa Jozef Belický. 

Primátor zároveň priniesol informácie pre chodcov, ktorí sa potrebujú dostať z nemocnice smerom na stanicu. „Je pripravený bezpečný koridor na obídenie staveniska okolo ProCS, smerom k Obvodnému oddeleniu Policajného zboru SR,“ informoval. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: