FOTO: Neprešiel ani týždeň a Kynek vytopilo znova, obyvatelia bojujú s vodou a platí mimoriadna situácia


FOTO: Neprešiel ani týždeň a Kynek vytopilo znova, obyvatelia bojujú s vodou a platí mimoriadna situácia
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Kynek (Katarína Welnitzová)

Ešte minulý týždeň v pondelok sme vás informovali o tom, že prívalové dažde zatopili nitriansku mestskú časť Kynek. Pod vodou sa ocitla ulica s rodinnými domami aj areál družstva. Obyvatelia potom bojovali s nánosmi blata a upratovať im pomáhalo aj mesto, vojaci a dobrovoľníci. Ešte si však nestihli ani vydýchnuť a voda ich vytopila znova. 

Poslankyňa za mestskú časť Kynek Katarína Welnitzová na sociálnej sieti informovala, že v nedeľu nad ránom sa územím prehnala búrka s výdatným dažďom a približne o 04:00 hod. sa situácia z minulého pondelka zopakovala. „Voda (v pondelok skôr blato) zaliala ulicu Nad hrabinou, niekoľko záhrad i interiérov domov. Hasiči odčerpávali vodu,“ uviedla a pridala aj fotografie spúšte, ktorú zanechala búrka.


Primátor mesta Marek Hattas opäť prišiel celú situáciu osobne preveriť a už po druhýkrát musel vyhlásiť mimoriadnu situáciu. „Na pondelok prisľúbil zasadnutie krízového štábu s účasťou zainteresovaných (NDS, PD, firmy, predstavitelia združenia ulice, expert na vodozádržné opatrenia, poslanci a i.). Situáciu treba riešiť okamžite a komplexne,“ informovala Welnitzová a dodala, že ľudia sa už boja ďalšieho dažďa.

„My sme stále tu, ale robíme robíme a robíme a môžeme začať znovu. A už nemáme ani sily, lebo robíme od pondelka, každý deň do noci a všetko je preč,“ vyjadrila sa nešťastná obyvateľka Gabika pre TV JOJ. Tá musela po prvej vlne prívalových dažďov vyhodiť celý nábytok aj podlahy, no voda sa k nim dostala znova a spôsobila ďalšie škody. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: