FOTO: Kúpalisko Margita-Ilona pri Leviciach otvára sezónu. Tešte sa na novinky a poriadne horúčavy


FOTO: Kúpalisko Margita-Ilona pri Leviciach otvára sezónu. Tešte sa na novinky a poriadne horúčavy
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Margita-Ilona

Obľúbené kúpalisko Margita-Ilona, ktoré leží na juhu Slovenska, v utorok 18. júna o 9:00 hod. odštartuje letnú sezónu 2024. Vedenie kúpaliska o tom informovalo na svojej sociálnej sieti. Otvoriť pôvodne chceli už  cez víkend, no nakoniec to o pár dní odložili. Počasie im však tentokrát praje. Meteorológovia hlásia na celý týždeň veľké horúčavy, ktoré môžu na väčšine Slovenska prekročiť aj 30 stupňov Celzia. 


Rekreačný areál sa nachádza v mestskej časti Kalinčiakovo, čo je zhruba šesť kilometrov od Levíc. Na kúpalisko radi prichádzajú nielen jednodňoví návštevníci, ale aj rekreanti, ktorí tu trávia svoje letné dovolenky. Okrem bazénov sa tu totiž nachádzajú aj chatky, bungalovy a autokemping.

V areáli kúpaliska nájdete štyri bazény – plavecký bazén Adam, rekreačný bazén Eva, detský bazén Tereza a detský bazén do 6 rokov Ilona. Deti sa zabavia aj na 71 metrov dlhom tobogane alebo na 10-metrovom sklze. V detskom bazéne Ilona tento rok pribudla aj nová šmykľavka a nachádzajú sa tu i zvieracie atrakcie ako slon, hroch, a žaba so šmykľavkou. Obľúbeným prvkov všetkých detí je aj vodný hríbik, konkrétne krásna červená muchotrávka.


Podľa informácií portálu MY Levice prešlo zmenou aj minigolfové ihrisko a jedna novinka tiež pribudla v plaveckom bazéne Adam - v strede vyčlenili pre plavcov dve dráhy.

Otváracia doba: každý deň aj počas sviatkov od 9:00 do 19:00 hod.

Cenník nájdete TU

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmoPrečítajte si viac: