FOTO: Pacienti psychiatrie vystavovali svoje výtvory na burze v novozámockej nemocnici


FOTO: Pacienti psychiatrie vystavovali svoje výtvory na burze v novozámockej nemocnici
Galéria: 30 fotiek
Foto: Facebook/Fakultná nemocnica s poliklinikou Nové Zámky

Pacientom psychiatrického oddelenia novozámockej nemocnici pomáha pri liečbe aj ergoterapia, čiže tvorivá činnosť s rôznymi druhmi techník a materiálov. Hospitalizovaným pomáha udržiavať sa v produktivite, a zároveň inšpiruje a pripomína im ich kreatívny potenciál. 

Ich dlhodobé snaženie sa pretavilo vo forme výstavy spojenej s burzou, ktorá prebehla začiatkom júna v priestoroch Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch. Návštevníci väčšinou z rád zamestnancov nemocnice si mohli pozrieť či rovno zakúpiť vecičky od výmyslu sveta. Ponúkané boli ručne vyrezávané výrobky z dreva, vyšívané štrikované či háčkované praktické predmety do domácnosti a dekorácie, vtáčie búdky, bižutéria a mnoho iného.


S úspešným podujatím sa pochválila vrchná sestra psychiatrického oddelenia Beďa Visnyei. Tá venovala slová vďaky všetkým, ktorí pomohli tento deň zrealizovať, a to predovšetkým ergoterapeutom, vďaka ktorých obetavej dlhodobej práci mohli diela vzniknúť. Taktiež ďakovala zúčastnenej dobrovoľníčke, fotografovi a všetkým, ktorí pomohli zabezpečiť materiál a podmienky pre túto akciu. Tento rok ju potešila účasť množstva nových, ale aj tradičných návštevníkov burzy. 

Ako najdôležitejšie však hlavná sestra vyzdvihla zásluhy samotných pacientov či „zranených duší“, ako ich nazvala. „Napriek svojej chorobe sú to ľudia s láskavým srdiečkom a krásnou dušičkou, čo každodennou prácou vpisujú do svojich malých veľkých diel,“ zdôraznila Visnyei. O ich šikovnosti svedčí aj to, aký veľký záujem ich diela pravidelne vyvolávajú, a rovnako aj radosť tých, ktorí sú nimi obdarovaní. 

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: