FOTO: Vyhrážky a prepichnuté gumy na Klokočine. Mám tu povolené stáť, ale nemôžem, hovorí majiteľ dodávky


FOTO: Vyhrážky a prepichnuté gumy na Klokočine. Mám tu povolené stáť, ale nemôžem, hovorí majiteľ dodávky
Galéria: 6 fotiek
Foto: Facebook/Klokočina - problémy obyvateľov (Davy J.)

Odkazy, prepichnuté pneumatiky, odtrhnuté spätné zrkadlá - s týmto všetkým sa na Klokočine opakovane stretáva majiteľ dodávky, keď ju zaparkuje na pozdĺžnom parkovisku na Hviezdoslavovej ulici v Nitre.

„Toto by sa už mohlo konečne vyriešiť. Tak nemôžem parkovať tam, kde bývam, lebo mám dodávku.  A nemôžem parkovať ani tam, kde to mám povolené. Už 2x mi tam prepichli pneumatiky, 1x vykradli auto, 2x odtrhnuté spätné atď... A nie som sám,“ napísal v skupine na sociálnej sieti, ktorá je určená pre obyvateľov tejto mestskej časti.

Zverejnil aj fotografie svojej dodávky, ktorá stojí na parkovacom mieste na to určenom. Dokonca zaparkoval rovno pod značkou, ktorá parkovanie takýmto vozidlám povoľuje. Aj napriek tomu si opäť našiel na okne papieriky s odkazmi. Hoci boli trochu nečitateľné a s gramatickými chybami, dalo sa z nich vyčítať toto: „Berieš nám miesta. Kde máš garáže. Značky ešte máš...” Druhý odkaz znel: „Chceš mať zobraté značky? Berieš nám miesto alebo defekt!“ 


Nahnevaný majiteľ auta ešte celú vec spresnil: „Ešte by som k tomu podotkol, že parkujem pri Matici, len keď sú tam podujatia, je to tam plné a nie je miesto ani tam. Kde mám potom večer, keď prídem z roboty, dať auto? Do Zlatých Moraviec?“ 

Ľudia v komentároch majiteľovi dodávky najčastejšie odporúčali, aby si do vozidla namontoval kameru, alebo celú vec riešil priamo s políciou. Ozval aj sa Jozef, ktorý mal podobnú skúsenosť a následne aj zničené auto. „Mne okno rozbil a nechápem prečo, lebo parkujem na mieste, kde môžem. To sú podľa mňa psychopati, ktorí nevedia, do čoho rýpať,“ napísal pod príspevok.

Pridala sa aj Lucia, ktorá parkovala pri škole na Lipovej ulici a dvakrát si našla spľasnutú pneumatiku. „Volajú mi zo školy, že je syn na ošetrovni, lebo má problém s tlakom, tak chcem zaparkovať čo najbližšie a nikdy tam nestojím viac, ako 15 min., čo mi trvá dostať ho do auta, a aj napriek tomu mi povolia ventil na pneumatike. Našťastie neprederavia, ale aj tak,“ opísala svoju skúsenosť s parkovaním na Klokočine.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: