Zdrogovaný bol motorkár i spolujazdec. Nebezpečne manévrovali po Nitre, natrafili však na políciu


Foto: Zdrogovaný bol motorkár i spolujazdec. Nebezpečne manévrovali po Nitre, natrafili však na políciu Foto: pixabay.com

Policajti nitrianskej pohotovostnej motorizovanej jednotky spozorovali počas nočnej služby na Dolnočermánskej ulici motocykel, na ktorom sedeli dve osoby. Keďže vodič jazdil nekoordinovane zo strany na stranu, rozhodli sa ho zastaviť a skontrolovať. 

Vodič im preložil všetky doklady, okrem povinného zmluvného poistenia. Po celý čas sa navyše správal veľmi nervózne, roztržite a mal rozšírené zreničky. Na otázku policajtov, či užil nejakú omamnú alebo psychotropnú látku, odpovedal, že je užívateľom pervitínu„Následne sa podrobil rýchlotestu zo vzorky slín na detekciu návykových látok v tele s pozitívnym výsledkom na amfetamín a metamfetamín,“ dodala polícia. 


Nervózny a roztržitý bol aj jeho spolujazdec. Podľa policajtov mal notorický nepokoj a neustále prešľapoval z miesta na miesto. „Lustráciou v policajných evidenciách bolo zistené, že má zákaz vedenia motorových vozidiel za jazdu pod vplyvom návykových látok a na otázku, či požil nejakú návykovú látku uviedol, že prednedávnom užil látku s názvom „speed“. Následne policajtom uviedol, že vo svojej peňaženke má jedno priesvitné plastové vrecúško s obsahom žltej hrudkovitej látky, o ktorej povedal, že to je „speed“, ktoré vydal dobrovoľne,“ vysvetlila polícia. 

Policajti spolujazdca zatkli a predviedli ho na obvodné oddelenie, kde s ním vykonali ďalšie procesné úkony. S vodičom sa presunuli na toxikologické vyšetrenie do nemocnice. Výsledok bol pozitívny a muž mal naozaj v sebe amfetamín a metamfetamín. Policajti s ním spísali správu o výsledku objasňovania priestupku, zadržali jeho vodičský preukaz a zakázali mu ďalšiu jazdu.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: