Pomôžme obyvateľom Kyneku: Po prvej vlne prívalových dažďov prišla druhá a opäť mali všetko pod vodou


Foto: Pomôžme obyvateľom Kyneku: Po prvej vlne prívalových dažďov prišla druhá a opäť mali všetko pod vodou Foto: Facebook/Kynek,Šúdol - problémy obyvateľov

Obyvatelia nitrianskej mestskej časti Kynek majú za sebou veľmi náročné týždne. V pondelok 10. júna sa Nitrou prehnala silná búrka, po ktorej sa rodinné domy na ulici Nad Hrabinou ocitli pod vodou a nánosmi blata. Ľudia si však ešte nestihli ani vydýchnuť a voda ich o týždeň neskôr vytopila znova. 

Prívalové dažde im zdevastovali domy aj celý nábytok, ale i záhrady, dvory a pivnice. Už po prvých povodniach sa však zdvihla vlna solidarity a ľudia im prichádzali na pomoc. Pri odstraňovali následkov im  pomáhali dobrovoľníci, rodinní príslušníci i desiatky vojakov. 


Vytvorený už bol aj transparentný účet na meno Krištofik Rudolf - SK9309000000005218354568. Ak chcete pomôcť obyvateľom tejto lokality, môžete tak urobiť aj touto cestou. 


Mesto po oboch povodniach vyhlásilo krízovú situáciu a zvolalo zasadnutie krízového štábu. Riešilo aj koordináciu s inštitúciami. „Obyvateľom zasiahnutým bleskovými povodňami pomáha aj mesto. Zozbierali sme žiadosti o humanitárnu pomoc od trinástich obyvateľov lokality. Spolu so sprievodným listom primátora odošleme tieto žiadosti na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, pretože to je úrad, ktorý v podobných prípadoch vypláca finančnú pomoc,“ informovalo na sociálnej sieti. 
Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: