Topoľčancov zabáva ŠPZka - IM KAPOR. Spomenuli si pritom na expremiéra Matoviča


Foto: Topoľčancov zabáva ŠPZka - IM KAPOR. Spomenuli si pritom na expremiéra Matoviča Foto: Facebook/Nové EČV/ŠPZ II-čkári OO-čkári WW-čkári

Odkedy evidenčné čísla vozidiel nie sú viazané na mesto vydania, kreativita vodičov nabrala úplne nový rozmer. Používateľ sociálneho média si nedávno všimol vozidlo s poznávacou značkou IM KAPOR, na čom sa ostatní diskutujúci dobre pobavili.

„Keď sa v dnešnej dobe ľudia identifikujú ako lustre či žehličky, prečo sa Audi nemôže identifikovať ako kapor,“ zasmiala sa Lenka. Ďalší používateľ vtipne poznamenal, že toto vozidlo nie je určené len na cesty: „Takže môže plávať aj vo vode. Dobrý stroj.“

Viacero používateľov dokonca označilo svojich príbuzných a známych s otázkou, či majú nové auto. Iní zase poukázali na prvé dve písmena označenia, a teda IM. Chceli tým poukázať na iniciály známeho politika z Trnavy. Igor Matovič je kapor,“ spýtal sa Mišo.Spomenuli si aj na ďalšieho politika z Trnavy, tentokrát na primátora tohto krajského mesta Petra Bročku. Zrejme tým narážali na niekoľko príspevkov z pred niekoľkých rokov, kedy objavil koi kapra v jazierku miestnej oddychovej zóne Štrky. Dal mu meno Karol.

Ministerstvo dopravy však najnovšie pripravuje novelu, ktorá má poznávacie značky áut regulovať. Podľa novej regulácie tak nebudú môcť obsahovať symboly a písmená v prípade, ak vyjadrujú hanlivé výrazy, vulgarizmy či dokonca frázy propagujúce extrémistické hnutia. Tento krok je podľa rezortu zásadný, nakoľko od zavedenia nového systému EČV na slovenských cestách registrujú nárast záujmu o takzvané „voliteľné ŠPZ“.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: