Pre západné Slovensko platí niekoľko meteorologických výstrah. Okrem vysokých teplôt udrie aj silnejší vietor


Foto: Pre západné Slovensko platí niekoľko meteorologických výstrah. Okrem vysokých teplôt udrie aj silnejší vietor Foto: ilustračné/freepik.com

Na Slovensko prichádza druhá vlna tepla. Ako informuje portál iMeteo.sk, teploty počas ďalšieho týždňa by mohli dosiahnuť viac ako 35 stupňov Celzia.

Podľa informácií denníka SME pre dnešný deň platí pre viaceré kraje niekoľko meteorologických výstrah. Okresy Dunajská Streda, Nové Zámky, Levice a Komárno čaká od 14:00 do 18:00 hod. výstraha prvého stupňa pred vysokými teplotami. Teplota vzduchu v daných oblastiach môže dosahovať až 33 stupňov Celzia.

Zároveň Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozornil na silnejší vietor v niektorých oblastiach Bratislavského, Nitrianskeho, Trnavského a Trenčianskeho kraja. V súvislosti tým počas dňa pre ne platí približne do 20:00 hod. najnižší stupeň výstrahy pred intenzívnejším vetrom.

Predpokladaná priemerná rýchlosť vetra predstavuje 45 kilometrov za hodinu. V nárazoch môže dosiahnuť až 70 kilometrov za hodinu. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uviedol na svojej stránke SHMÚ.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dodal.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: