FOTO: Požiar v Komárne zasiahol smetiarske auto, museli ho vyprázdniť priamo na ulici. Čo ho spôsobilo?


FOTO: Požiar v Komárne zasiahol smetiarske auto, museli ho vyprázdniť priamo na ulici. Čo ho spôsobilo?
Galéria: 7 fotiek
Foto: Facebook/Mesto Komárno - Komárom Város

Vedenie mesta Komárno informovalo o incidente, pri ktorom dnes ráno začalo horieť jedno zo smetiarskych áut mestských služieb. Oheň mal vzniknúť po naložení nebezpečného odpadu, ktorý niekto pravdepodobne vložil medzi komunálny. 

 Zamestnanci komárňanskej spoločnosti Smart Servis sa v takýchto situáciách riadia prísnymi predpismi, podľa ktorých vždy okamžite po vzniku požiaru vyprázdnia celé vozidlo, a to bez ohľadu na lokalitu. Hasičom sa podarilo plamene rýchlo uhasiť, podľa fotografií však na mieste vznikla poriadna spúšť. Na smetiarskom aute nevznikla žiadna škoda. 


Nebezpečný odpad

Medzi nebezpečný alebo toxický odpad zaraďujeme podľa Enviroportálu napríklad výbušniny či odpad výbušnej povahy, ďalej oxidujúci odpad, ktorý svojimi vlastnosťami urýchľuje horenie, a iné horľavé látky v kvapalnom aj pevnom skupenstve. 


Okrem toho sa do komunálu nehádže toxický odpad ani žiadne látky, ktoré spôsobujú dráždenie slizníc alebo respiračnú či cielenú toxicitu, a ani známe karcinogény. Ďalej sú zakázané odpady s leptavými účinkami, odpady s látkami ovplyvňujúcimi plodnosť alebo schopné spôsobiť mutácie. Patrí medzi ne aj rádioaktívny odpad. 

Medzi najčastejšie príklady nebezpečného odpadu môžeme zaradiť batérie, akumulátory, chemikálie, silné čistiace prostriedky (bielidlá, čističe kanalizácie), jedy, automobilové oleje, zvyšky drog a tonery do tlačiarní. Takýto odpad musí byť zabalený vo vhodnom obale a riadne označený podľa príslušného zákona. 

V Komárne vás komunálneho aj toxického odpadu zbavia v zbernom dvore na Harčášskej ceste. Služba je zadarmo, malý poplatok tu zaplatíte za uloženie stavebného odpadu. V Nitre môžu občania odovzdávať takýto odpad rovnako bezplatne. Zoznam zberných dvorov a ďalšie informácie nájdete na webe komunálnych služieb mesta


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Prečítajte si viac: