Vodiči pozor! V celom Nitrianskom kraji dnes prebiehajú osobitné policajné kontroly


Foto: Vodiči pozor! V celom Nitrianskom kraji dnes prebiehajú osobitné policajné kontroly Foto: Facebook/Polícia SR - Nitriansky kraj

V prípade, že dnes máte naplánovanú cestu autom, buďte ostražití. Počas dnešného dňa od 13:00 hod. do 17:00 hod. na cestách v celom Nitrianskom kraji prebiehajú osobitné policajné kontroly. Informuje o tom prostredníctvom sociálneho média Polícia SR - Nitriansky kraj.

Policajtky a policajti si posvietia na základné povinnosti vodičov. Týkať sa budú najmä dodržiavania rýchlosti, jazdy cez križovatku či požitia alkoholu alebo iných návykových látok pred alebo počas šoférovania.Od začiatku tohto roka došlo v Nitrianskom kraji k 600 dopravným nehodám. Zranilo sa pri nich 150 ľudí, pričom v 60 prípadoch išlo o ťažké zranenie a v 32 o úmrtie. Za najčastejšie príčiny dopravných nehôd možno považovať rýchlosť jazdy, predchádzanie na miestach, kde to je zakázané, používanie telefónu počas jazdy či jazdu pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok.

V súvislosti s tým sa v nasledujúcich dňoch a týždňoch policajti zamerajú na dohľad nad bezpečnosťou cestnej premávky v kraji. Okrem vodičov svoju pozornosť zamerajú aj na chodcov a cyklistov.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: