AKTUALIZOVANÉ: SHMÚ zvýšil výstrahy pre Nitriansky kraj kvôli vysokým teplotám, miestami dosiahnu až 37 °C


Foto: AKTUALIZOVANÉ: SHMÚ zvýšil výstrahy pre Nitriansky kraj kvôli vysokým teplotám, miestami dosiahnu až 37 °C Foto: freepik.com

Aktualizované v utorok 9. júla. 

Druhý júlový týždeň v Nitrianskom kraji je naozaj horúci. Slovenský hydrometeorologický ústav zverejnil na svojom oficiálnom webe výstrahy pred vysokými teplotami. 

Výstrahy prvého stupňa platiili pre časť kraja už v pondelok 8. júla, kedy sa v okresoch Nové Zámky a Levice očakávali teploty od 33 °C v tieni. Tieto hodnoty už predstavujú určité zvýšené riziko pre ľudské zdravie či tvorbu požiarov. 

V utorok 9. júla už meteorológovia očakávajú horúčavy v rozhraní 35 °C v nitrianskom, novozámockom, šalianskom, komárňanskom a levickom okrese. Pre okresy Topoľčany a Zlaté Moravce platí v tento deň prvý stupeň výstrahy kvôli očakávaným teplotám 3334 stupňov. 


V stredu 10. júla už platí pre všetky okresy v kraji okrem nitrianskeho zvýšená výstraha druhého stupňa, očakáva sa dosiahnutie až 37 °C. 

Situácia sa výrazne nezmení ani vo štvrtok 11. júla. V okresoch Komárno, Nové Zámky a Levice platí druhý stupeň výstrah s predpokladanou teplotou 3537 stupňov. Pre okresy Zlaté Moravce a Topoľčany bol vydaný prvý stupeň výstrahy, teplomery by mali ukazovať do 34 stupňov. Pre Nitriansky a Šaliansky okres na najbližší štvrtok výstraha vydaná nebola, to sa však ešte môže zmeniť. Teploty sa tu budú rovnako držať nad 30 °C. 

Pri horúcom počasí dbajte na pitný režim a netrávte na slnku viac času, než je nevyhnutné. V tomto období je potrebné venovať zvýšenú pozornosť najmä citlivým osobám a starším ľuďom, ktorí môžu mať ešte väčšie ťažkosti zvládať vysoké teploty, než bežná populácia. Pozor dajte aj na deti a domácich miláčikov.


Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: