Pred železničnou stanicou Vráble zomrel mladý muž. Pôsobil v kapele, čakalo ho niekoľko koncertov


Foto: Pred železničnou stanicou Vráble zomrel mladý muž. Pôsobil v kapele, čakalo ho niekoľko koncertov Foto: ZSSK

Počas pondelkového rána vyhasol na železniciach ďalší život. Osobný vlak smeroval z Palárikova do Zlatých Moraviec. Svoju cestu však nedokončil ako obvykle, pretože pred železničnou stanicou vo Vrábľoch došlo k zrážke s osobu v koľajisku.

Na tragickú udalosť upozornil portál noviny.sk, podľa ktorého vlak prešiel cez vlakové priecestie a smeroval do Vrábľoch. Približne po 200 metroch spozoroval rušňovodič v koľajisku osobu, kvôli čomu použil rýchlobrzdu. Zrážku však nedokázal zabrániť.

„Osobný vlak v úseku Maňa - Vráble zrazil a usmrtil osobu, ktorá sa neoprávnene pohybovala v koľajisku,“ uviedol pre portál hovorca Železničnej spoločnosti Slovenska Dominik Drevický. Na miesto následne smerovali všetky záchranné zložky vrátane polície.

Po ich príchode vykonali prieskum, hasiči našli pod vlakom jednu osobu. Policajti podrobili rušňovodiča dychovej skúške na prítomnosť alkoholu. Výsledok bol negatívny, potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru Nitra Jana Šinková.

Pre cestujúcich prišla náhradná autobusová doprava, dopravná nehoda spôsobila meškania viacerých vlakov. Niektorí cestujúci muža možno poznali, keďže pochádzal z Vrábel. Tu pôsobil v kapele ako spevák a bubeník, ich kapelu čakalo počas leta niekoľko koncertov. Podľa predbežných zistení sa rozhodol ukončiť život.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo

Prečítajte si viac: