Opravy ciest pri výstavbe parku Jaguar Land Rover budú Nitru stáť milióny eur


Foto: Opravy ciest pri výstavbe parku Jaguar Land Rover budú Nitru stáť milióny eur Foto: ilustračné

Mesto Nitra momentálne monitoruje, ktoré cesty sa výstavbou strategického parku pre Jaguar Land Rover poškodili, a za to bude žiadať finančné vyrovnanie. „Situáciu momentálne mapujeme. Budovali sme komunikáciu pri Dobrotke, parkovisko pri Olympii a asi najhoršia situácia, ktorú budeme riešiť so Slovenskou správou ciest osobitne, je poškodená cesta I. triedy medzi križovatkami pod kasárňami Zobor,“ uviedol primátor Jozef Dvonč.

Na opravu ciest poškodených výstavbou strategického parku bude finančne prispievať štátna spoločnosť MH Invest. Rokuje nielen s mestom, ale aj s Nitrianskym samosprávnym krajom a Slovenskou správou ciest. S NSK sa podľa konateľa MH Invest Romana Saba už dohodli na sume viac ako dva milióny eur. „Vyhodnocovalo sa meter po metri to, čo je poškodené výstavbou, vyšlo nám to nejakých 76-tisíc metrov štvorcových,“ povedal Sabo.

Opravy bude zabezpečovať NSK, a podľa jeho predsedu Milana Belicu by MH Invest mal župe poskytnúť približne 2,3 milióna eur, z ktorých sa budú opravovať dve hlavné trasy. Jedna trasa vedie od obcí Závady, Jacovce, cez Podhorany po Priemyselný park Nitra – Sever. Druhá trasa vedie od obce Hostie cez okraj Topoľčianok až po Prílepy.

Suma pre mesto ešte stanovená nie je, avšak očakáva sa, že to bude menej ako pre kraj, keďže podstatná časť dopravy do priemyselného parku išla mimo mestských komunikácií. So Slovenskou správou ciest MH Invest rokuje, a generálny riaditeľ SSC Roman Žembera sa vyjadril, že za poškodenie ciest požadujú 12 miliónov eur.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk