Už čoskoro budú občania Zlatých Moraviec dostávať informácie o dianí v meste cez sms alebo email


Foto: Už čoskoro budú občania Zlatých Moraviec dostávať informácie o dianí v meste cez sms alebo email Foto: ilustračné

Mesto Zlaté Moravce má v pláne zaviesť nový informačný systém prostredníctvom sms a e-mailov. Občania by tak cez svoje mobily a počítače mohli dostávať vždy a včas všetky dôležité oznamy i kultúrne pozvánky. Mesto sa k tomuto kroku odhodlalo pristúpiť na základe toho, že mestský rozhlas je dlhodobo v zlom technickom stave a jeho oprava v súčasnosti nie je v pláne. Rozhlas funguje len v mestských častiach Chyzerovce a Prílepy.

Podnet prišiel aj zo strany občanov i mestských poslancov, keďže mobil má každý, a preto je to najefektívnejší a najrýchlejší spôsob ako občanom poskytovať informácie. Pri skúške sms správ všetko prebehlo v poriadku, a mesto bude v najbližších dňoch vyberať najvhodnejšieho prevádzkovateľa tohto systému, ktorý ho spustí. Občania, ktorí chcú prijímať informácie týmto systémom musia svoje telefónne čísla alebo e-mailové adresy poskytnúť mestu.

„Jednotlivé telefónne čísla a emailové adresy budú rozdelené do skupín. Taktiež i mesto bude rozdelené do viacerých skupín. Keď bude správa týkajúca sa napríklad odstávky vody v jednej skupine mesta, tak túto správu dostanú len dotknutí obyvatelia danej lokality,“ vysvetľuje zástupca primátora Marek Holub.

Informácie sa budú týkať aj odstávok plynu, elektrickej energie či dopravných obmedzení a pozvánok na podujatia organizované mestom. Informačný systém bude dostupný len pre ľudí z centra Zlatých Moraviec. Zavedenie systému si bude vyžadavoť náklady vo výške 100 eur, a výška mesačných nákladov sa bude pohybovať podľa počtu odoslaných sms, teda od 20 do 80 eur. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: zlatemoravce.eu