Nitra chce zlepšovať údržbu zelene v meste, plánuje rozsiahle aktivity na ktoré vyčlenila 50 tisíc


Foto: Nitra chce zlepšovať údržbu zelene v meste, plánuje rozsiahle aktivity na ktoré vyčlenila 50 tisíc Foto: nitra.sk

Primátor Nitry Jozef Dvonč sa stretol so zástupcami firiem, ktoré sa starajú o zeleň v jednotlivých mestských častiach. Dodávateľom údržby zelene boli na stretnutí aktualizované zmluvy na tento rok.  

„Plne si uvedomujem, že niektoré časti v meste sú menej náročné, a niektoré sú viac na očiach. Je ale na nás všetkých, ktorým na tom záleží, aby sme aj problematické miesta, vyriešili najmä k spokojnosti občanov. Bolo by tiež dobré, aby sa kríky strihali vyššie, aby tam nebol zachytávaný rozmanitý odpad a konáre neostávali pohodené po opiľovaní stromov,“ uviedol Jozef Dvonč. 

Dodávatelia údržby zelene v rámci diskusie žiadali od investičných firiem, aby vyvinuli viac úsilia o vyčistenie stavebného odpadu po skončení stavebných prác, keďže po ich skončení tu ostávajú najmä kamene a drobný odpad. Zástupcovia mesta prisľúbili v tejto veci nápravu.  

„Záleží nám na tom, aby sme starostlivosť o zeleň v Nitre zlepšovali, nakoľko v tomto roku plánujeme revitalizovať aj lokality, ktoré sú viac zanedbané. Radi privítame aj nápady od občanov, v rámci participatívneho rozpočtu sme na tieto vylepšenia vyčlenili 50-tisíc eur,“ dodal Dvonč.  Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: nitra.sk