Nepoučiteľní vodiči! Za volant si sadajú aj s dvomi promile a spôsobujú vážne dopravné nehody


Foto: Nepoučiteľní vodiči! Za volant si sadajú aj s dvomi promile a spôsobujú vážne dopravné nehody
Galéria: 4 fotky
Foto: KR PZ Nitra

Počas víkendu došlo v okrese Levice k dvom dopravným nehodám príčinou ktorých bol alkohol.  

V piatok 16. februára večer približne o 22:30 vodič automobilu Renault Laguna medzi obcami Tešmak a Ipeľské Sokolce neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, následkom čoho vyšiel mimo cesty, pričom sa dvakrát prevrátil. Pri nehode sa našťastie nezranil. 28-ročný vodič sa následne podrobil dychovej skúške, ktorej výsledok bol 1,7 promile. Vodič bol v zmysle zákona obmedzený na osobnej slobode a umiestnený do cely policajného zaistenia.  

V sobotu ráno o 6:45 došlo k dopravnej nehode v obci Veľké Túrovce. 20-ročný vodič automobilu Škoda Octavia pri prejazde ľavotočivej zákruty zišiel do priekopy. V jazde pokračoval aj naďalej a narazil do oplotenia rodinného domu.  

„Po náraze s vozidlom z miesta odišiel, narazil do stromu a následne do plynovej prípojky a elektrického vedenia rodinného domu. 20-ročný vodič z Plášťoviec pri nehode utrpel zranenia s ktorými bol prevezený do nemocnice.  Mladému mužovi policajti namerali v dychu 1,31 promile alkoholu.  Na vozidle vznikla škoda vo výške 2 000,-€, na oplotení 200,-€ a na prípojke a vedení 500,-€,“ uviedla hovorkyňa KRPZ v Nitre Božena Bruchterová.  

Aj v Komáre vinou alkoholu došlo k dopravnej nehode v sobotu 17. februára. Krátko pred 9:00 vodič automobilu Škoda Felícia narazil na ulici Dunajské nábrežie do zaparkovaného auta Suzuky, ktoré sa dôsledkom nárazu posunulo do dvoch ďalších vozidiel Fiat Punto a Mazda. Po nehode vodič z miesta odišiel a zaparkoval na ulici Eötvösa, kde ho policajti podrobili dychovej skúške na alkohol.  

„31-ročný vodič z Komárna mal dychu 1,96 promile alkoholu. Na zaparkovaných vozidlách vznikla škoda za takmer 2 000,-€ a na vodičovej Felícii škoda vo výške 200,-€.  Pri nehode k zraneniu osôb nedošlo. Poverený policajt muža obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,“ dodala Bruchterová. Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra