Muž pri krádeži kabelky spôsobil dôchodkyni ťažké zranenie, pred spravodlivosťou zatiaľ uniká


Foto: Muž pri krádeži kabelky spôsobil dôchodkyni ťažké zranenie, pred spravodlivosťou zatiaľ uniká Foto: ilustračné

V pondelok 19. februára krátko pred 17:00 neznámy páchateľ v Leviciach na Požiarnickej ulici ukradol 64-ročnej žene kabelku. K nič netušiacej pani Marte pristúpil zozadu a vytrhol jej ju z ruky. 

„Pri lúpeži poškodená spadla na zem a dôsledkom pádu utrpela ťažké zranenie. Páchateľ po skutku ušiel na neznáme miesto. Krádežou jej bola spôsobená škoda vo výške 200,-€. V kabelke mala peňaženku, osobné doklady, kľúče, mobil a tablet,“ uviedla hovorkyňa KRPZ v Nitre Božena Bruchterová.  

Kriminalisti hneď po nahlásení krádeže začali po páchateľovi pátrať a vyšetrovareľka odboru kriminálnej polície z Levíc začala trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže. Páchateľ je vysoký asi 180 až 185 cm, štíhlej postavy, oblečené mal čierne nohavice a čiernu vetrovku s kapucňou.  

„Žiadame o pomoc prípadných svedkov, ktorí sa v tom čase pohybovali na priľahlých uliciach od Požiarnickej k parku M.R. Štefánika a na ulici Terézie Vansovej a všimli si čokoľvek, čo by polícii pomohlo pri objasnení prípadu, aby svoj poznatok oznámili na t.č. 158,“ dodala Bruchterová. 


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: KR PZ Nitra