Most v Topoľčanoch sa dočká rekonštrukcie, Nitriansky kraj opraví aj 15 cestných úsekov


Foto: Most v Topoľčanoch sa dočká rekonštrukcie, Nitriansky kraj opraví aj 15 cestných úsekov Foto: ilustračné

Nitriansky samosprávny kraj tento rok plánuje rozsiahle aktivity v rámci dopravy a cestnej infraštruktúry. Naplánovaná je oprava mosta v Topoľčanoch a dokončenie opravy 15 úsekov ciest, ktoré schválilo zastupiteľstvo v roku 2017. Na opravy ciest II. a III. triedy má kraj v rozpočte na rok 2018 vyčlenených 6,2 milióna eur.

„Ďalšie úseky na opravu ciest v roku 2018 budú predložené na schválenie zastupiteľstvu NSK,“ pre agentúru SITA to povedala hovorkyňa predsedu kraja Oľga Prekopová. Okrem toho má kraj naplánovanú modernizáciu 94,6 kilometrov ciest II. triedy z eurofondov. Na 5 projektov získal nenávratný finančný príspevok 20,9 milióna eur.

Oprava mosta na ceste II/499 v Topoľčanoch bude podľa zmluvy stáť 783 447 eur. V okrese Komárno opraví kraj úseky medzi obcami Zemianska Olča a Tôň, Búč a Moča a intravilán obce Sokolce. V okrese Levice sú to úseky Veľký Dvor – Želiezovce, Želiezovce – Sikenica, úsek od hranice okresu Nové Zámky v smere do Zalaby, Šahy – Plášťovce a Bohunice – hranica okresu Banská Štiavnica.

V okrese Nitra sa opraví úsek na ceste z Pereša do Močenku, v okrese Nové Zámky Bardoňovo – hranica okresu Levice a v okrese Nové Zámky to budú úseky Hosťovce – Lovce, Mankovce – Zlatno. V okrese Topoľčany to bude oprava časti cesty II/499 Topoľčany, Krnča – spojka a Hajná Nová Ves – Krtovce – križovatka s cestou III/1719.

Z eurofondov bude zmodernizovaná cesta Šurany – Podhájska – Kalná nad Hronom, cesta medzi Šaľou a Nitrou, medzi Topoľčiankami a Skýcovom, z Vrábeľ do Tesárskych Mlyňan a úsek Nemčice – Radošina – hranica kraja.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu

Zdroj: webnoviny.sk